Міністерство охорони здоров’я опублікувало перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19. Такі призначення може давати тільки лікар.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ. Лікар може спрямувати хворого до профільного фахівця, який ухвалить остаточне рішення про вакцинацію.
Зазначається, що єдиним постійним абсолютним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція першої дози цієї вакцини. У цьому випадку пацієнту буде рекомендовано щеплюватися від COVID-19 іншою вакциною за її наявності. Якщо пацієнт має алергію на один із компонентів вакцини COVID-19, йому також варто щеплюватись іншою вакциною.
У міністерстві повідомили, що протипоказання можуть бути:
Абсолютні – коли є загроза виникнення серйозної побічної реакції на вакцину. Водночас абсолютні протипоказання можуть бути постійними та тимчасовими. Перші – це щеплення, що мають постійний довічний характер. Другі протипоказання мають тимчасовий характер.
Застереження (вакцинація з обережністю) – ситуація, коли остаточне рішення щодо щеплення ухвалюється лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.
Тимчасовими протипоказаннями є:
Гострі захворювання із підвищенням температури понад 38 градусів. Вакцинація може проводитися після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. Довідка видається на строк до 2 тижнів від початку захворювання.
Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію можна проводити через 90 днів після закінчення курсу терапії.
Введення вакцин проти інших інфекційних захворювань.
Проба з туберкуліном або аналіз крові туберкульозом (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19.
COVID-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на 3 місяці з часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2.
Вакцинація з обережністю або особливі стани:
Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 з онкопатологією є пріоритетною.
Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію не менш ніж на 4 тижні після останньої дози.
Особи з імунодефіцитом. Враховуючи, що вакцина не є “живою”, а особи з імунодефіцитом мають більш високий ризик тяжкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути щеплені.
Також є протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech, протипоказаний вагітним. У МОЗ наголосили, що перевірка кількості антитіл або інших лабораторних досліджень перед вакцинацією від COVID-19 не потрібна.
Шукайте деталі в групі Facebook