Новий штам COVID-19 шириться планетою: Дельта Плюс виявили в США, Ізраїлі та Данії

В Ізраїлі виявили перше зараження новою мутацією Дельта-штаму коронавірусу – AY.4.2, який називають Дельта Плюс. Раніше невелику кількість випадків зареєстрували в США і Данії, а найвищий показник – у Британії.

Новий штам COVID-19 шириться планетою: Дельта Плюс виявили в США, Ізраїлі та Данії

Перший заражений в Ізраїлі – неповнолітній хлопець, які повернувся з-за кордону, передає пресслужба Міністерства охорони здоров’я країни у Twitter 20 жовтня.

З якої саме країни він повернувся, в повідомленні не уточнюється. Однак, як передає телеканал i24, він повернувся з Молдови. Зараз дитина перебуває на ізоляції, після приїзду вона ні з ким не контактувала.

“В Ізраїлі виявлено варіант AY4.2, який помітили у кількох країнах Європи”, – повідомили у відомстві.

Раніше влада Британії заявила, що в країні виявили AY.4.2. – 6% з усіх випадків захворювання на коронавірус належать до нової мутації. Чиновники заявили, що стежать за ситуацією з поширенням мутації і готові за необхідності вживати заходів. Водночас домінувальним у Британії є штам Дельта.

Директор Інституту генетики Лондонського університету Франсуа Балу на своїй сторінці у Twitter заявив, що мутація AY4.2 може бути на 10% більш заразною, однак вона не порівнянна зі штамами Альфа і Дельта.

Він зазначив, що поява AY4.2 не вплинула на спалах захворюваності в країні, оскільки кількість заражених мутацією маленька.

“Британія – єдина країна, в якій AY.4.2 домігся такого успіху. І все ж я не відкидаю, що його зростання є випадковим”, – підкреслив Балу.

Зі свого боку лікар Скотт Готтліб підкреслив, що вченим необхідно терміново почати вивчати нову мутацію, не зважаючи на те, що її виявлено всього в кількох країнах. Він зазначив, що AY.4.2 – це єдиний підтип Дельти, який неухильно зростає, що може свідчити про його переваги.

На цей момент невідомо, як мутація впливає на поведінку коронавірусу. Всього у штаму Дельта є 56 мутацій, щомісяця їхня кількість збільшується вдвічі.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...