У поїзд пустять не всіх: в “Укрзалізниці” відповіли на головні питання про нові правила

Українців через посилення карантину в Україні з 21 жовтня перестануть пускати до поїздів без документів про вакцинацію або негативних результатів ПЛР-тесту на коронавірус. Через це в пасажирів виникають питання про нюанси нововведення. На головні з них вже відповіли залізничники.

У поїздах введуть нові правила

Наприклад, у разі недотримання правил бригада поїзда буде зобов’язана викликати поліцію. Про це повідомили в пресслужбі “Укрзалізниці”.

Хто буде контролювати справжність сертифікатів і тестів?

Насамперед документи перевірятимуть провідники. Звіряти сертифікати та довідки вони будуть зі спеціальними зразками.

Якщо у провідників виникнуть сумніви, вони зможуть звернутися до поліції. Справа в тому, що юридично функція контролю покладено на Міністерство внутрішніх справ (МВС). А от у випадку очевидних порушень звернення в поліцію буде для бригади поїзда обов’язковим.

Що робити, якщо вакцинація протипоказана?

Такі пасажири можуть отримати довідки з результатом тесту, який підтвердить, що вони не заражені коронавірусом. Важливо пам’ятати, що такий тест дійсний тільки протягом 72 годин після здавання, тобто трьох діб. Приймаються результати ПЛР-тесту або експрес-тесту на антигени SARS-CoV-2.

Як вчинити дітям до 18 років?

На дітей нові правила не поширюються. Українцям у віці до 18 років для поїздки в поїзді знадобляться тільки проїзний документ і документ, що посвідчує особу. А умови для проїзду учнів і студентів вказані на сайті “Укрзалізниці”.

Що ще потрібно знати про нові правила
Посилення правил перевезень стосується не тільки поїздів далекого прямування, а й міжобласних автобусів. Вимоги вводяться для регіонів “жовтої” – “червоної” зон карантину.

Правила перевезень зміняться з 21 жовтня

Для поїздки пасажири повинні надати один з документів:

довідка про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

сертифікат про проходження повного курсу вакцинації (внутрішній або міжнародний);

негативний результат ПЛР-тесту, зданого не раніше ніж за 3 дні до поїздки;

негативний результат тесту на антигени коронавірусу (теж діє не більше трьох діб).

Якщо документів при собі не виявиться, провідник, водій або стюард мають право не впустити людину в автобус або поїзд. Повернути гроші за квиток в такому разі буде можна тільки за правилами звичайного повернення.

Крім того і пасажири, і представники перевізника зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів. У тому числі це стосується носіння масок.

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...