Українцям надсилають величезні платіжки за газ: вимагають заплатити за зайві куби, може злетіти абонплата

Українці отримують платіжки за газ із завищеними показниками від “Регіональної газової компанії” (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем. Показники лічильників ігнорують, натомість суми в платіжках рахують за нормативами. Як результат, обсяги споживання штучно збільшують.

Тарифи на газ можуть злетіти

Про це OBOZREVATEL розповіли відразу декілька клієнтів “Київоблгазу” (входить до РГК). Додзвонитися на гарячу лінію підприємства вкрай складно, після 20 хвилин очікування оператори так і не з’являються на лінії.

Як розповідає житель Крюківщини Київської області Микола, ще 4 жовтня він подав показники лічильника: за місяць використав усього 12 кубометрів. За що повинен був заплатити близько 96 грн. Однак коли зайшов до свого облікового запису на сайті постачальника, виявилося, що йому нарахували понад 1700 грн боргу.

Просто зникли показники за минулий місяць, хоча я їх передавав через Viber, зробив фотографію лічильника. Мені тоді перерахували платіжку, я заплатив 350 грн, і ось показники змінилися всього на 12 кубометрів, повинен був заплатити 96 грн. Але тут бачу, що мені прийшла платіжка, в якій вказано заборгованість більш як 1,7 тис. грн! Я зайшов у кабінет, дивлюся, а показники за два місяці просто зникли!” – обурюється чоловік.

Раніше про цю проблему повідомляли фахівці консультаційного центру “Газправда”. На їхню думку, облгази роблять це для того, щоб штучно завищити суми в платіжках.

Як рахують абонплату і чому через неправильні суми доведеться переплачувати
Розмір абонплати перераховують щорічно. Для цього рахують обсяг газу, який використовував клієнт із жовтня по жовтень (газовий рік). Отриману цифру множать на тариф (для кожного регіону він свій) і ділять на 12 місяців. Стільки потрібно буде платити за доставку газу щомісяця.

Якщо обсяги споживання завищують, розмір абонплати може бути значно вищим. Щоб виправити ситуацію:

зверніться до своєї компанії, яка займається постачанням газу;

передайте показники письмово;

фіксуйте все спілкування;

вимагайте, щоб до вас додому прийшли і перевірили показники;

якщо нічого не зміниться, напишіть скаргу в НКРЕКП.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.