Росія хоче виділити “Л/ДНР” 900 мільярдів: Тука пояснив, у чому мета Кремля

900 млрд рублів для Донбасу – незначна сума, сказав Тука

Виділення з бюджету РФ 900 млрд рублів (330 млрд гривень) на підтримку окупованого Донбасу не означає, що Кремль планує приєднати ці території до Росії. Половина цих коштів буде розкрадена.

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. “Про подальше приєднання цих територій такі нікчемні інвестиції не свідчать. Це, скоріш, свідчення того, що Росія намагається впровадити такий самий сценарій, як у так званій Придністровській Молдовській Республіці або в Північній Осетії з Абхазією”, – заявив він (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця цієї новини).

“Роль Росії – взяти під контроль ці території, а потім лише просто підтримувати їх на плаву. Про розвиток не йдеться”, – запевнив політик.

Ще однією метою цієї акції він назвав суто пропагандистську. “Це ще й підтримка тези “Россия-матушка, забери Донбасс домой”, яка почала панувати в російських медіа, зокрема й серед представників чинної влади РФ. Її під час скандального форуму “Русский Донбасс” проголосила відома пропагандистка Маргарита Симоньян”.

У цьому контексті Тука зауважив, що жителям окупованих територій слід “зняти рожеві окуляри” і подивитися, як сьогодні живуть інші невизнані “республіки”, утворені через дії Росії – “подивитися в тому ж самому YouTube, як живуть мешканці Північної Осетії чи Абхазії, подивитись на своє майбутнє”.

За оцінками політика, щонайменше половина цих коштів буде розкрадена місцевою “владою”.

“У відносинах між федеральною владою та ватажками “ЛНР” та “ДНР” існує певна прокладка, яка час від часу потрапляє в гучні скандали, і час від часу федеральна влада Росії змінює цих ватажків. У більшості випадків причиною зміни є їхня залученість до різних корупційних схем із розкрадання коштів, що виділяє РФ”, – нагадав він.

“Тому я можу впевнено сказати, що з тих запланованих коштів безпосередньо до громадян чи структур, які мають їх споживати, дійде в кращому разі половина”, – наголосив Тука.

Нагадаємо, в РФ планують виділити на підтримку “ДНР” і “ЛНР” 900 мільярдів рублів (300 мільярдів гривень). Такі плани закладені в “Програмі пришвидшеного економічного розвитку територій на 2022-2024 роки”.

Шукайте деталі в групі FacebookЗагрузка...