У МОЗ дали прогноз, коли чекати піку захворюваності на COVID-19 в Україні

Найбільше навантаження на систему охорони здоров’я, пов’язану із захворюваністю на коронавірус, у МОЗ прогнозують у листопаді. Однак не виключають, що різкий сплеск інфікування COVID-19 може початися раніше.

У МОЗ дали прогноз, коли чекати піку захворюваності на COVID-19 в Україні
Як розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю РБК-Україна, динаміка захворюваності в країні продовжує зростати. Найбільшу кількість нових випадків зараження становить штам Дельта.

Кузін зазначив, що прогнозуванням епідситуації в країні займається кілька організацій, зокрема: Національна академія наук України, американський Інститут дослідження політики в сфері охорони здоров’я, Київська школа економіки, Всесвітня організація охорони здоров’я.

За його словами, прогнози цих організацій оновлюються щотижня, і якщо раніше вони передбачали пікове ковід-навантаження на листопад-грудень, то зараз експерти допускають, що воно може початися раніше, наприклад, у жовтні.

“Назвати точні дати складно, оскільки події відбуваються дуже швидко і кількість нових випадків зараження зростає”, – уточнив лікар.

Він також наголосив, що багато в чому ситуація залежатиме від самих українців. Йдеться про дотримання карантинних обмежень та вакцинацію.

Глава санітарного відомства закликав усіх громадян країни чим швидше вибрати для себе пункт вакцинації, препарат для щеплення і “нарешті вакцинуватися”.

“МОЗ максимально скоротило інтервали введення між двома дозами вакцини, щоб якомога більше людей було охоплено щепленнями саме до початку епідемічного підйому захворюваності”, – сказав Кузін.

Як повідомило МОЗ, ситуація в країні продовжує погіршуватися і вже п’ять областей другий день поспіль демонструють показники “помаранчевої” зони карантину. Так, показники зазначеної зони мають Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Тернопільська та Черкаська області. Найгірша ситуація склалася в Тернопільській області – там динаміка становить 102, 2%, за норми не більш ніж 50%.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.