У суботу, 4 вересня, відзначається Всесвітній день сексуального здоров’я. У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, чому секс корисний для здоров’я.
Так, секс по-різному впливає на чоловіків і жінок. Організм у людей, які мають регулярне статеве життя, краще чинить опір неінфекційних захворювань, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Це пов’язано з тим, що під час збудження і статевого акту зміцнюється імунна система завдяки зміні біохімічних процесів.
Регулярний секс підвищує сексуальну енергію партнерів, а також сприяє збільшенню статевого потягу. Він може покращувати самопочуття, давати приплив енергії і позитивні емоції.
У жінок під час сексу поліпшується вагінальне кровопостачання, еластичність піхви. Завдяки йому зміцнюються і підтримуються в тонусі м’язи тазового дна. Все це покращує контроль над сечовипусканням і сечовим міхуром. Вагінальна стимуляція у жінок здатна блокувати хронічний біль в спині і ногах, знижувати менструальні болі, неприємні відчуття при артриті і головний біль.
Секс може знижувати артеріальний тиск і є методом профілактики виникнення серцево-судинних захворювань. Згідно з результатами досліджень, у чоловіків, які мали статеві стосунки два рази на тиждень, у два рази знижується ймовірність настання смерті від серцевих захворювань. Їх порівнювали з чоловіками, чиї статеві стосунки мали нерегулярний характер.
Секс також може впливати на ймовірність виникнення раку передміхурової залози у чоловіків. Йдеться про регулярну еякуляцію.
Крім того, секс називають альтернативною формою фізичних вправ, проте він не може замінити їх повністю. Під час сексу людина витрачає в середньому п’ять калорій на хвилину.
Завдяки сексуальним контактам можна знизити рівень стресу і тривожності, налагодити хороший і якісний сон, підвищити самооцінку. Після оргазму виділяються ендорфіни – “гормони щастя” і дофамін, який викликає почуття радості і ейфорії.
У МОЗ нагадали про головне правило безпечного сексу. Він повинен відбуватися за добровільною і усвідомленою згодою партнерів, а також бути захищеним.
Шукайте деталі в групі Facebook