В Україні збільшилася кількість скарг на банки, які відмовляються приймати купюри американської валюти через незначні пошкодженя. НБУ навіть адресував листа до фінансових установ з проханням не відправляти таких клієнтів до регулятора.
Про те, яку купюру і чому не приймуть, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Яку валюту не приймуть в обмінниках і банках?
Згідно з постановою Нацбанку, касир в кожному банку має право вирішувати, приймати долари чи ні. Попередньо він зобов’язаний переглянути купюри під збільшувальним склом, прогнати через детектор валют (також має властивості визначення фальшивок).
Проблеми можуть виникнути:
з валютою, яка має кілька пошкоджень відразу;
яка значно зношена (стара);
яка порвана;
на якій є плями фарби.
Навіть якщо на купюрі невелика точка, яку видно на детекторі валют, обмінники і банки можуть таку купюру не брати. Як розповів OBOZREVATEL киянин Артем, купюру в 100 доларів через невеликі плями (дивіться фото нижче) у її відмовилися приймати і обмінники, і Ощадбанк. Пропонували за комісію знайти банк, який приймає стару валюту, і обміняти купюру на нову.
“Сказали потрібно йти в банки, які приймають стару валюту, наприклад, Кредит Агріколь. При обміні будуть стягувати комісію”, – розповідає киянин. Правда, по дорозі в банк для обміну зі сплатою комісії він зайшов в ще один обмінник, там співробітник на касі була менш уважною і купюру прийняла.
Яку комісію будуть стягувати за обмін старої валюти?
Залежно від ступеня зношеності або ушкодження купюри, розмір комісії може становити від 5 до 50%.У банках комісія може бути нижчою, а у посередників при високій комісії гроші можуть віддати відразу.
“У Національного банку України надходять численні запити та скарги від громадян щодо відмови банків у прийомі для здійснення валютно-обмінних операцій зношених і пошкоджених банкнот іноземних валют”, – відзначають в інструкції НБУ.
Шукайте деталі в групі Facebook