У четвер, 20 травня, Верховна Рада України призначила на посаду голови Міністерства охорони здоров’я Віктора Ляшка, Міністерства інфраструктури – Олександра Кубракова, а Міністерства економіки, торгівлі і сільського господарства – Олексія Любченка.
Трансляція засідання велася на офіційному YouTube-каналі парламенту. Загалом розгляд трьох кадрових питань тривав близько 3,5 годин. OBOZREVATEL стежив за новими кадровими призначеннями у Кабмін онлайн (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).
Призначення Ляшка
Першим у порядку денному було питання про призначення на посаду Ляшка. За нього проголосували 262 нардепи.
Подання озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Після цього слово для виступу отримав сам Ляшко. Він зазначив, що на колишній посаді був змушений ухвалювати непопулярні рішення, але завжди передусім ставив здоров’я українців. Пріоритетами роботи на новій посаді він назвав подолання пандемії коронавірусу та біологічну безпеку громадян.
Відзначимо, що коли Ляшко почав свою промову, нардепи не слухали його. Спікеру Дмитру Разумкову довелося зробити їм зауваження.
“Шановні колеги, вам не цікаво послухати кандидата у міністри? Тоді можна залишити зал і продовжити переговори за його межами”, – обурився він.
Після виступу й відповідей на запитання нардепів Ляшко все ж отримав достатню кількість голосів і склав присягу, пообіцявши, що не підведе українців.
Нагадаємо, дотепер Ляшко обіймав посаду першого заступника голови відомства й головного санітарного лікаря України. Свою кар’єру у МОЗ урядовець почав у березні 2020 року, на початку пандемії коронавірусу.
До цього Ляшко встиг попрацювати в системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, очолював громадську організацію і рік пробув на посаді першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ.
Призначення Кубракова
За те, щоб Кубраков став новим міністром інфраструктури, проголосували 284 парламентарі. Виступаючи з трибуни після оголошення подання Шмигалем, новий міністр похвалився успіхами “Великого будівництва”, коли він очолював “Укравтодор”.
Також посадовець зазначив, що не шукатиме винних у системних проблемах попередників, адже інфраструктура України недофінансовувалася роками.
У планах нового міністра серед іншого – розвиток ринку внутрішніх авіаперевезень, створення національного авіаперевізника тощо.
Кубраков пройшов до Верховної Ради за підсумками парламентських виборів 2019 року, був нардепом від “Слуги народу” й працював у Комітеті з прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій Донбасу й Криму. У листопаді 2019 року склав мандат, оскільки виграв конкурс і очолив “Укравтодор”.
Також він встиг попрацювати радником двох мерів Києва – Олександра Попова та Віталія Кличка, займався впровадженням у мерії єдиного документообігу та розроблював стратегію розвитку транспорту в столиці.
Крім того, у Кубракова був досвід роботи в Мін’юсті, у секторі телекомунікацій та IT в Офісі ефективного регулювання.
Призначення Любченка
Останнім кадровим питанням 20 травня у парламенті було призначення Любченка. За те, щоб він очолив Мінекономіки, проголосували 293 нардепи. Пріоритетами своєї роботи новий член Кабміну назвав розвиток конкуренції, малого і середнього бізнесу та економічну незалежність.
До приходу в Кабмін Любченко очолював Державну податкову службу. Загалом у державних органах він працює вже понад 20 років. Зокрема, посадовець раніше був радником у департаменті Державної фіскальної служби, а також першим віцепрезидентом “Украгрохімхолдингу”.
Шукайте деталі в групі Facebook