Італія витратить понад 200 млрд євро на відродження після COVID-19: представлено план

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі представив у Палаті депутатів масштабний план відновлення країни після пандемії коронавірусу. Він дозволить залучити в економіку понад 200 млрд євро.

Як пише La Repubblica, очільник уряду акцентував на тому, що план є не тільки цифрами, але і життями італійців. Крім усього, документ передбачає запуск найважливіших структурних реформ.

“Вкладіть у нього життя італійців, очікування тих, хто постраждав від пандемії, сімей, справедливі вимоги тих, хто не має роботи, або тих, хто був змушений закрити свій бізнес, занепокоєння з приводу неблагополучних територій, усвідомлення необхідності захисту довкілля”, – сказав Драгі, починаючи свій виступ.

Загалом план Драгі включає чотири основних реформи і шість місій, а саме: податкову реформу, правосуддя, державного управління тощо.

Також влада має намір зосередитися на проблемах молоді, працевлаштуванні жінок і розвитку півдня Італії.

“Національний план відновлення і стійкості переслідує кілька основних цілей. Перша короткострокова полягає в усуненні економічного та соціального збитку, завданого пандемічною кризою. Пандемія зачепила нас більше, ніж наших європейських сусідів. Ми досягли кількості майже 120 тис. смертей від COVID-19, плюс багато незареєстрованих. У 2020 році ВВП впав на 8,9%, зайнятість – на 2,8%, але скорочення кількості відпрацьованих годин склало 11%, що дає уявлення про серйозність кризи”, – пояснив Драгі.

Друге завдання, яке повинно бути реалізовано в більш середньостроковій перспективі, – це усунення деяких слабких місць, які вражали італійську економіку та суспільство протягом десятиліть. Ідеться про різницю у розвитку територій, гендерну нерівність, слабке зростання продуктивності й низькі інвестиції в людський і фізичний капітал.

Акцентувавши увагу на проблемі розвитку кар’єри жінок із дітьми, прем’єр-міністр Італії анонсував виділення 4,6 млрд євро на будівництво нових дитячих садків, закладів дошкільного виховання та догляду за дітьми. Крім того, 400 млн євро піде на заохочення жіночого підприємництва.

Також Драгі оголосив, що має намір знайти ресурси, аби допомогти молоді отримати іпотечний кредит на купівлю власного житла. Водночас перший внесок можна буде не платити, завдяки введенню державної гарантії.

Ще 1,8 млрд євро підуть на підвищення конкурентоспроможності туристичних підприємств, з яких значна частина призначена для заохочення створення нових підприємств особами, молодшими за 35 років. Також Драгі запевнив, що 1 млрд євро буде спрямовано на розвиток спортивної інфраструктури для молодого покоління.

Ще одна важлива місія представленого плану – це “зелена” революція та екологічний перехід, які обійдуться в 70 млрд євро.

Щодо сфери культури та інновацій, то в неї планують вкласти 50 млрд євро для цифровізації.

Однією з чи не головних частин плану є пункт про виділення 8,5 млрд євро на зміцнення системи охорони здоров’я. Адже саме вона зіткнулася з історичними проблемами у 2020 році через пандемію коронавірусу.

Реформи й інвестиції, запропоновані в документі у цій галузі, переслідують дві основні мети: зміцнити профілактичні та медичні послуги й модернізувати, а також перевести систему охорони здоров’я в цифрову форму, щоб гарантувати рівний доступ до ефективного лікування.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.