ЗНО на свіжому повітрі: експерт радить змінити формат проведення тестувань заради безпеки

В умовах пандемії єдиний спосіб боротьби з COVID-19 – дотримуватися всіх правил та заходів безпеки й мінімізувати контакти з людьми. Тому освітній експерт радить проводити ЗНО-2021 просто неба.

Окрім того, в умовах літньої спеки і через відсутність кондиціювання у деяких аудиторіях буде важко висидіти впродовж кількох годин.

Але Верховна Рада хоча б скасувала у цьому році ДПА для учнів 4, 9 класів та випускників. Так хочуть скоротити кількість учасників, які складатимуть ЗНО для вступу у виші, щоб зменшити ризики поширення коронавірусу.

Згідно з рекомендаціями МОЗ та МОН, всі учасники ЗНО мають:

бути забезпечені засобами індивідуального захисту,
пройти температурний скринінг при вході до пункту тестування,
між партами у класах повинна зберігатись відповідна дистанція.

Колишній очільник УЦОЯО Ігор Лікарчук наголосив, що однією із засадничих технологічних норм українського ЗНО є його проведення в аудиторіях для груп із невеликою кількістю людей.

“Запроваджуючи таку норму, орієнтувалися на те, що у школах, які є пунктами тестування, можна знайти кілька десятків аудиторій, де розміститься група абітурієнтів із розрахунку “один за столом”, – зазначив він.

Проте, за словами Лікарчука, у шкільних класних кімнатах та в аудиторіях більшості українських вишів неможливо забезпечити всі необхідні епідемічні вимоги.

Вважаю, що найкращим варіантом розв’язання проблеми є зміна локацій для проведення ЗНО. Йдеться про те, що його потрібно проводити не у класних кімнатах чи аудиторіях, а на великій площі й бажано на свіжому повітрі: на стадіонах, у парках, виставкових центрах, на арені Палацу спорту тощо,
– заявив Лікарчук.

Експерт наголошує, що там можна одночасно поставити величезну кількість одномісних столів і стільців на відстані 1, 5 метра один від одного, тимчасово обмеживши доступ сторонніх на цю територію і водночас забезпечуючи повний контроль ситуації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.