Як карантин змінив школярів: цікаві розповіді вчителів

В Україні знову суворий весняний локдаун. І якщо минулого року дистанційне навчання сприймали як “гостя”, то зараз до нього всі вже звикли. Протягом року вчителі змінювали підходи у навчанні та спостерігали величезні зміни в учнях.


Як карантин змінив українських школярів? За словами вчителів, вони стали більш відповідальними, не порушують дедлайни та показують чудові навички самоорганізації.

Окрім того, деякі учні обрали індивідуальну траєкторію навчання та зважилися на екстернат. Ще хтось – попросив батьків перевести їх на домашнє навчання.

І є у всіх учням дещо спільне: вони досі чекають від вчителів на онлайн-уроках різні квести, опрацювання завдань у сучасних програмах чи мікроопитування в ігровій формі.

Як карантин змінив школярів
Зріс попит на екстернат і репетиторство
Директорка ліцею Educator Владислава Бандурко вважає, що дистанційне навчання навчило учнів самостійності на практиці. Діти, зокрема, навчилися планувати свій розпорядок дня та керувати особистим часом.

За її словами, після першого жорсткого локдауну діти в молодшій школі дуже скучили один за одним. Натомість підлітки після тривалої паузи в школі ставили такі питання: “А навіщо взагалі повертатись до школи? Два місяці я пробув удома. Знаєте, мені і так нормально! Я вже й не пам’ятаю, як спілкуватися з людьми”.

Цікаво, що дітям із високим рівнем самоорганізації дистанційне навчання дали можливість побачити, що вони можуть у навчанні рухатись індивідуально. Тобто їм не обов’язково навчатись в одному темпі з класом.

Саме після виходу з карантину семеро учнів ліцею зважились на екстернат. Вони усвідомили, що засвоюють шкільну програму значно швидше, тож прийняли рішення опановувавати навчальний матеріал двох класів за один рік,
– розповіла Владислава Бандурко.

Також збільшилась кількість запитів на репетиторство. Батьки трималися до останнього із надією, що щось налагодиться. Та зрештою побачили, що їхня дитина “буксує” на місці чи стрімко “падає” в навчанні.

Інтернет і гаджети частіше потрібні дітям для пошуку інформації та навчання, а не для ігор
Директор у Благовіщенському НВК № 2 Олександр Чучаєв вже рік спостерігає за дистанційний навчанням дітей зсередини, тож бачить позитивну тенденцію.

Учні, які раніше полюбляти “відсиджуватись” за останніми партами та неохоче вмикались у групову роботу, під час онлайн-навчання продемонстрували яскраве бажання заявити про себе – як у творчих роботах, так і в онлайн-спілкуванні,
– заявляє вчитель.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.