Шмигаль розповів, як на Україну вплине запуск “Північного потоку-2”

Європейському Союзу не потрібен “Північний потік-2”. Через українську газотранспортну систему (ГТС) з РФ в ЄС можуть доставляти 140 млрд кубометрів блакитного палива, проте транспортують всього 55,8 млрд кубів на рік. Запуск нової “труби” може порушити енергетичну безпеку ЄС і створить можливість для фінансування агресивних дій російської влади в Україні.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив в інтерв’ю німецькій газеті Bild. “Запуск “Північного потоку-2″, якщо до цього все ж дійде, означатиме для нас не лише недоотримання кількох мільярдів євро річного доходу. Це порушує енергетичну безпеку ЄС передусім і створює економічні передумови для продовження фінансування агресивних дій російської влади щодо України зокрема. Тому Україна підтримує санкційну політику проти запуску газогону”, – сказав Шмигаль.

Українська ГТС готова транспортувати понад 140 млрд кубометрів газу на рік, у 2020 році нею в бік Європи пішло 55,8 млрд кубів російського газу. “Це найкоротший транзитний шлях блакитного палива в Європу. Відповідно – це найнижча ціна за транзит. Крім того, Україна завжди була надійним транзитером”, – додав прем’єр.

Проєкт “Північний потік-2” оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов’язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.