Кабінет міністрів України має намір змінити підхід для підрахунку прожиткового мінімуму в країні, щоб від нього залежало зростання тільки основних соціальних гарантій.
Про це глава уряду Денис Шмигаль повідомив на своїй сторінці у Facebook. Він уточнив, що Міністерство соціальної політики вже розробило пакет законопроєктів, які затвердив Кабмін.
“Уряд пропонує, щоб прожитковий мінімум визначався і застосовувався виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є основним джерелом доходів: мінімальна зарплата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям тощо”, – пояснив Шмигаль.
Прем’єр додав, що також пропонується запровадити нормативи для розрахунку соціальних виплат і зборів.
“Так звані базові величини для: соціальних виплат на дітей, соціальних виплат населенню, грошових платежів та стягнень, адміністративних зборів”, – зазначив він.
Раніше під час засідання уряду Шмигаль пояснив, що наразі використовуються нормативи, які не відповідають реальним потребам громадян, тому необхідна відповідна реформа.
“Сьогодні від прожиткового мінімуму залежить багато чого, і він підв’язаний не тільки до великої кількості соціальних виплат, а й до податків, внесків, штрафів. Тобто від збільшення прожиткового мінімуму автоматично можуть зростати не тільки соціальна допомога, а й різні штрафи, внески та інші платежі, встановлені в державі”, – цитує його “Укрінформ”.
Шукайте деталі в групі Facebook