Препарат тоцилізумаб, який в Україні використовують для лікування важких пацієнтів із коронавірусом, намагалися усунути з протоколу лікування.
Про це у Facebook повідомила провідна інфекціоністка України, професорка Ольга Голубовська. Вона навела приклад нового дослідження, згідно з яким тоцилізумаб і сарілумаб показали ефективність у боротьбі з вірусом. Їх зазвичай застосовують у лікуванні ревматоїдного артриту.
Було вивчено 3,9 тисячі хворих із 15 країн. Згідно з отриманими даними, зазначені препарати рятують кожного 12 хворого у відділенні інтенсивної терапії. Потенційний ризик смерті знижується на 24%, пише The Guardian.
Після того, як було оголошено результати дослідження, Національна служба охорони здоров’я США оголосила про початок використання тоцилізумабу для лікування коронавірусу.
“Хочу сказати деяким нашим колегам – якщо ви не розумієте, коли і кому призначати цей препарат, це ваші проблеми, а не смертельно хворих пацієнтів. Вчіться, якщо дано, ми для цього все робимо, а якщо не дано, йдіть з медицини або вибирайте собі професію, не пов’язану з терапією. Про обговорення протоколів в непрофесійному середовищі, за “посиланнями” активістів або чиновників я взагалі мовчу, цей дурдом може бути тільки у нас. Невже з самого початку не було зрозуміло, що “посиляння” з’являться пізніше, а хворих треба лікувати зараз? І тепер уявіть собі, що було б без нашого постійно критикованого всякими філологами і далекими від проблеми людьми протоколу… “, – обурилася Голубовська.
Лікарка закликала перенести дискусію з приводу протоколу лікування в професійну площину.
Шукайте деталі в групі Facebook