Український ринок праці поступово змінюється під впливом пандемії коронавірусу. Експерти кажуть, що зараз в Україні “охолоджується” ринок праці.
Попри те, що карантин і коронавірус перекроїли ринок праці, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко стверджує, що сильного спалаху безробіття в Україні, спровокованого коронавірусом, немає. Про це йдеться на сайті Finance.ua.
Експерт ринку праці Тетяна Пашкіна каже, що зростання безробіття восени спричинене перш за все закриттям сезонних вакансій в готельно-ресторанному бізнесі та в агросекторі.
Також в рази зменшилася кількість вакансій для студентів і тих, хто починає кар’єру. За даними одного з рекрутингових сайтів, вони зі звичного 5-6-го місця серед кількості вакансій опустилися далеко вниз.
“Не потрібні тепер продавці, офіціанти, бариста, касири в кінотеатрах, мерчандайзери”, – уточнила Тетяна Пашкіна.
Тетяна Пашкіна прогнозує подальшу стагнацію в сфері гостинності і розваг. Висококласні фахівці, наприклад, шеф-кухарі ресторанів, ще можуть, при бажанні, знайти роботу у відділах кулінарії супермаркетів, в структурах з віддаленої доставки готової їжі, нарешті, спробувати відкрити свій “пиріжковий” бізнес.
А от іншим, зайнятим у цій сфері, краще вже зараз змінити професію, позаяк коронавірус, схоже, надовго.
Директор з розвитку бізнесу ANCOR Ukraine Андрій Данилюк також зазначив, що до кінця року ситуація на ринку праці не покращиться, бо немає передумов. Головна причина – коронавірус. Але в цілому тотального безробіття не буде.
“Пандемія і далі буде впливати на малий бізнес, який значно залежить від споживачів і не має альтернативних каналів збуту своєї продукції або послуг, таких як он-лайн. Більші виявляться готовими пережити кризу. Наприклад, великі готелі зможуть вижити, а от невеликі, швидше за за все, закриються”, – аналізує Андрій Данилюк.
На його думку, багатьом зі сфери сервісу доведеться перепрофілюватися, зайнявшись фізичною працею. Така робота завжди залишиться затребуваною. У цих умовах збільшується роль центрів зайнятості.
Аналітики Національного банку також очікують, що відсоток безробіття до кінця 2020 року сягне 10%, а не 9,5%. На 2021 рік НБУ прогнозує безробіття на рівні 9%.
Шукайте деталі в групі Facebook