В Україні приймають бюджет на наступний рік. В ньому вже заклали доходи, вищі ніж цьогоріч. Внаслідок чого зросли надходження та як це вплине на українців?
Держбюджет-2021, на перший погляд, виглядає привабливо: суттєве підвищення мінімальної зарплати, зростання зарплат медиків, вчителів, військових, збільшення витрат на соціальну підтримку населення. Звісно ж на все це потрібно взяти десь гроші. Дефіцит бюджету прописали на рівні 270 мільярдів гривень чи 6% ВВП. Проте разом з тим прописали вищі доходи до бюджету, більшість з яких – це податки.
Про це пише 24 Канал.
У проєкті державного бюджету 2021 прописали доходи на рівні 1,07 трильйона гривень, що на 9,4% більше, ніж в цьогорічному бюджеті. З цього випливає, що податки в Україні зростуть. І справді разом із проєктом держбюджету-2021 у Раду направили законопроєкт про зміну в оподаткуванні, який на своїй телеграм-сторінці опублікував нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.
Бюджет – Бюджетом, але окрім популістичного підвищення податків на зарплату (вони це називають підвищенням мінімальної заробітної плати) Уряд хоче ще окремим законом про “забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” внести зміни в Податковий Кодекс і “під ялинку” збільшити податки та збори, – написав Железняк.
Більше людей платитимуть ЄСВ
У законопроєкті пропонують зобов’язати ФОП (крім спрощенців) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і одночасно працюють на роботі, платити ЄСВ (як підприємця) із суми перевищення доходів від підприємництва над зарплатою.
Припустимо людина працює бухгалтером і отримує умовно зарплату 10 тисяч гривень, з якої сплачує податки вона та її роботодавець. Паралельно ця людина є ФОПом і отримує в середньому 15 тисяч гривень, тож за різницю в 5 тисяч гривень (15 тисяч – 10 тисяч) доведеться сплатити ЄСВ на суму 1 100 гривень від діяльності ФОП.
Мораторій на перевірки скасують
Мораторій на проведення податкових перевірок та перевірок з ЄСВ, який був введений на час карантину можуть скасувати. Якщо раніше, його ввели з 18 березня до кінця карантину, то тепер незалежно від того, чи буде у 2021 карантин, перевірки проводитимуть.
Акцизи підвищать
У законопроєкті передбачили збільшення акцизу на спирт та алкогольні напої. Наприклад, акциз на пиво пропонують збільшити з 2,78 гривні до 3,10 гривні, акциз на ігристі вина – з 11,65 гривні до 13 гривень, а вина з 8,02 гривні до 8,95 гривні на літр продукту.
Екологічний податок
Екологічний податок сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. З 2021 його також можуть підвищити. До прикладу, за викиди двоокису вуглецю можуть збирати втричі вищий податок – 30 гривень за тону замість 10 гривень.
Рентна плата зросте
Рентну плату за користування надрами можуть підвищити на 12%. Железняк пояснив, що це не стосується добування корисних копалин. Натомість рента зростає за користування радіочастотним ресурсом та за спеціальне використання води і лісових ресурсів.
Податок на прибуток
З 2021 можуть розширити оподаткування податком на прибуток, зокрема в частині оподаткування нерезидентів. Це означає, що брокерська, комісійна або агентська винагорода нерезидента буде оподатковуватися в Україні не залежно від того надавалася вона в Україні чи за її межами.
Податки не нерухоме майно
Наразі для окремих категорій населення діють пільги з податку на нерухоме майно, якщо його здають в оренду, лізинг, позичку тощо. Якщо закон приймуть в чинній редакції, то ці пільги можуть звузити.
Якщо дитина-сирота чи одинока матір здаватиме свою нерухомість в оренду, то вона буде зобов’язана платити податок на нерухомість з такого майна. Це ж саме стосується гуртожитків, дитячих будинків, МАФів, церков, тощо, – пояснює Железняк.
При цьому, не матиме значення кому це майно здається в оренду, навіть якщо таким же суб’єктам.
Транспортний податок
У 2020 українці платять податок з автомобілів, чия вартість перевищує 1,77 мільйона гривень. У 2021 заплатять всі, в кого автомобілі дорожчі 1,2 мільйона гривень.
Шукайте деталі в групі Facebook