День Петра і Павла 2020: коли і як відзначають це свято

У неділю, 12 липня, відзначається День Петра і Павла (Петрів день) за григоріанським календарем. Католики відзначають його 29 червня.

Як відомо, апостоли Петро і Павло є учнями Ісуса Христа, які після смерті і воскресіння Христа почали проповідувати і поширювати вчення Євангелія по всьому світу. Раніше вони були язичниками, а звали їх Савл і Симон. Свої нові імена вони отримали після прийняття християнства. Також Петро був першим з апостолів, кому Христос з’явився після свого воскресіння. В один день вони прийняли мученицьку смерть від язичників за поширення християнства. У дату їх смерті і відзначають Петров день.
Традиції свята і як його відзначити
Напередодні свята рекомендується прибрати будинок, щоб зустрічати Петров день в чистоті.

Головна традиція свята – приготування сирних пончиків, які називають “мандриками”. За легендою, саме мандрики були головною їжею Петра і Павла, коли вони мандрували світом. Так і з’явилася назва ласощів.

Варто відзначити, що в різних регіонах їх готують по-різному, але основним варіантом залишаються пончики з пшеничного борошна і сиру.
Також прийнято зібратися родиною за обіднім столом, оскільки в Петрів день закінчується пост. В окремих регіонах свято вважався днем рибалок, оскільки апостол Петро сам був рибалкою і вважається їх покровителем. В минулому на День Петра і Павла люди влаштовували ярмарки і народні гуляння з танцями і піснями.

Що не можна робити
У День Петра і Павла заборонено працювати, шити, в’язати чи вишивати.

У це свято можна вибачитися за старі образи і залагодити конфлікти. Намагайтеся уникати сварок в Петрів день. Наші предки в цей день також намагалися не відпочивати біля води.

11 липня, святкують свято Ікони Божої Матері “Троєручиця”, перенесення мощей мучеників безсрібників і чудотворців Кира та Іоанна, преподобних Сергія і Германа, Валаамських чудотворців, преподобного Ксенофонта Робейского, а таож останній день Петрового посту.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.