Тисячі школярів залишаться без ЗНО і вищої освіти – бракує грошей на найнеобхідніше

Діти, постраждалі від війни часто втрачають мотивацію до навчання, швидко втомлюються та погано концентруються. Відповідно, це наслідки травми, з якими потрібно працювати в першу чергу. Відповідний пост написала національний програмний директор “SOS Дитячі містечка — Україна”, голова Правління в “Українська мережа за права дитини” Дарья Касьянова на своїй сторінці у Facebook.

“Почитала про надходження дітей з неконтрольованих територій у виші України без ЗНО. Краще б не читала. Рівень ненависті зашкалює. Сьомий рік війни. За статусом дітей війни просування немає. Однозначно, це могло б допомогти. Оцінити індивідуальні потреби дитини і допомогти. Допомога могла б бути різною — в лікуванні, реабілітації, підготовки до здачі ЗНО, юридичної… Головне, рівні умови для всіх дітей, що постраждали від війни. Не пільги, а послуги. Вступ до вишу не найбільша проблема. Проблема — виїхати, десь жити і щось їсти.”, – йдеться у повідомленні.
                                                                                                                                                      Дарья Касьянова

Авторка допису зауважує, що до основних проблем належить навіть не відсутність програм, а такі мінімальні вимоги, як наявність інтернету, ноутбука та зв’язку:

“Дистанційне навчання та підготовка до ЗНО (тепер ми всі дізналися як це працює погано. Не через відсутність програм. Через відсутність мінімальних вимог — інтернет, наявність ноутбука, зв’язку. І це стосується будь-якої території, де неякісна освіта і бідність. Скільки дітей так званої “сірої зони української території за останні роки вступили до вишів на бюджет? Є така статистика?”, – йдеться у повідомленні.
Дарья Касьянова

Для багатьох українських батьків найняти репетитора є дорогим задоволенням, підкреслює Дарья Касьянова. Крім того, діти, постраждалі від війни, часто втрачають мотивацію до навчання, швидко втомлюються, погано концентруються. Саме з цими наслідками травм потрібно боротися в першу чергу.

Діти розумні і чудові, але для багатьох батьків найняти репетитора дороге задоволення. Непосильне. Шкільної програми не вистачає. Ми, СОС Дитячі Містечка Україна всі ці роки шукаємо гроші, щоб готувати випускників до ЗНО. Ми оплачуємо хороших репетиторів. І обов’язково з дітьми працюють наші психологи. Діти, постраждалі від війни часто втрачають мотивацію до навчання, швидко втомлюються, погано концентруються. Це наслідки травми, з якою потрібно працювати. Ще дуже довго. В України повинна з’явиться стратегія. Або за будь-яку подачку будуть ще більше ненавидіти і стигматизувати дітей.”, – пише авторка.
Дарья Касьянова

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.