Україні загрожує епідемія небезпечної інфекції (відео)

У медустановах Житомира і Сум дефіцит ін’єкцій від смертельних хвороб, однак в столиці кажуть, що всі препарати закуплені і передані на склади в регіони.

Україні загрожує епідемія кору. Вакцини від туберкульозу немає в пологових будинках Житомира, а в поліклініках – дефіцит щеплень БЦЖ. У Сумах не вистачає ін’єкції проти кору, паротиту та краснухи, і така ситуація спостерігається і в інших регіонах України, йдеться в сюжеті ТСН.

Житомирські медики стверджують, що остання доза антитуберкульозної сироватки була використана ще в листопаді минулого року, а в минулому році з 4 тис. Малюків вакцинували тільки чверть. У столиці кажуть, що всі препарати закуплені і передані на склади в регіони і ліків повинно бути з запасом на півроку.

“Якщо немає вакцини в тому чи іншому закладі – це недоробка на місцевому рівні. Є перерозподіл з іншого лікувального закладу”, – пояснюють у МОЗ.

У Житомирі ж кажуть, що перерозподілити нізвідки, тому що щеплень не вистачає фізично. Чиновник міністерства цьому не вірить.

“Такого не може бути, щоб у всіх закладах не було вакцини БЦЖ”, – говорить заступник керівника управління громадського здоров’я Сергій Платов.

Тим часом про дефіцит вакцин від деяких небезпечних інфекцій сигналізують і з інших регіонів. Наприклад, в Сумській області не вистачає препаратів проти паротиту, краснухи і кору. Від останньої в Україні щеплено лише 45% дітей, тоді як у сусідній Румунії спостерігається епідемія, яка може легко перекинутися і на нашу країну.

Кір небезпечна ускладненнями, а в Румунії зафіксовано вже тисячі хворих і 15 смертельних випадків – при тому, що рівень охоплення вакцинацією там сягав 89%, на відміну від майже вдвічі менших вітчизняних показників.

Крім нестачі ліків дитячій медицині не вистачає адекватного календаря щеплень – існуючий застарів і безнадійно відстає від світового. Замість 13 інфекцій в Україні вакцинують тільки від 10.

“Ми не вакцинуємося проти вітряної віспи, менінгококової інфекції, проти ротавірусної інфекції”, – зізнається головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Переглянути календар планують після того, як виправлять ситуацію з щепленнями за існуючими 10 напрямками. Лікарі кажуть, що в поліклініках, забезпечених вакцинами, зараз спостерігається ажіотаж. Всі, хто пропустив щеплення в попередні роки, коли вакцина не закуповувалися взагалі, зараз намагаються календар наздогнати.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.