Тисячі сезонних робітників зможуть виїхати з України, ми не забороняємо – Пристайко

В уряді очікують, що з України найближчим часом за кордон виїдуть кілька тисяч сезонних працівників. Для них українські перевізники організують чартерні рейси.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції за дорученням Прем’єр-міністра України проводить активну роботу з координації організованого виїзду сезонних працівників з України на роботу за кордон. Ці заходи є частиною загального процесу пом’якшення карантинних обмежень, які поступово запроваджуються Урядом.

«Уряд, звісно, розраховує на тих українців, які останнім часом працювали за кордоном, на їх допомогу в розбудові країни. Ми свідомі того, що запропонувати найбільш активній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми наразі не можемо, але і штучні перепони не будемо створювати. Наше завдання – надати цьому процесу максимальну організованість», – коментує Вадим Пристайко, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Урядовець додав, що координація процесу передбачає низку важливих обставин, які мають бути враховані роботодавцями в інших країнах для запрошення сезонних працівників з України.

«Ми бачимо це наступним чином: по можливості, централізоване звернення урядів тих країн, які зацікавлені в праці наших громадян. Ми очікуємо також гарантованого офіційного працевлаштування не менше трьох місяців, що приїзд і від’їзд цих груп буде максимально скоординований і організований, можливо чартерними рейсами. Обсервація та інші необхідні заходи медичної безпеки будуть забезпечені як в країні, куди приїжджають наші робітники, так і при поверненні їх в Україну. Також ми очікуємо належний рівень соціального страхування, в першу чергу медичного та гідний рівень утримання та заробітної плати. Ми розраховуємо, що цей процес буде максимально прозорим, спокійним, без зайвих бюрократичних перепон. Можливо будемо використовувати сучасні цифрові технології», – підкреслив Вадим Пристайко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що уже ведуться активні консультації з міжнародними партнерами, перевізниками, в першу чергу авіалініями, з метою належної координації цих питань.

«Сподіваюся, що з наступного тижня цей процес уже буде організований та ми зможемо комунікувати з тими зацікавленими групами, асоціаціями і просто працівниками, які хочуть виїхати на роботу», – відзначив Вадим Пристайко.

Шукайте деталі в групі Facebook



Джерело.

Загрузка...