Коронавірус майже не передається через поверхні: німецькі вчені оприлюднили дані нових досліджень хвороби

Вони вважають, що у 99% вірус передається під час тривалого контакту із зараженим.

Німецькі вчені дійшли висновку, що новий коронавірус майже не передається через поверхні, а у 99% випадків зараження відбувається через тривалий контакт із хворим.

Про це розповів вірусолог із Німеччини Гендрік Штрек з Інституту вірусології та дослідження ВІЛ Університету Бонна, передає RTL Today.

Дослідження проводили у місті Гайсберг – одному із епіцентрів коронавірусу в Німеччині. Протягом кількох тижнів учені збирали інформацію у місті, опитували людей та брали зразки вірусу для того, аби з’ясувати, як саме передається коронавірус.

“Немає значного ризику зараження цією хворобою, коли ви ходите магазинами. Серйозні спалаху інфекції завжди були результатом того, що люди протягом більш тривалого періоду часу були ближче один до одного, наприклад, після вечірок в Ішглі, Австрія. Коли ми брали зразки з дверних ручок, телефонів або туалетів, було неможливо культивувати вірус в лабораторії на основі цих зразків”, – розповів Штрек.

За його словами, щоб дійсно заразитися, потрібно тривалий час перебувати у контакті з інфікованим. Водночас щоб підхопити коронавірус із поверхні необхідно, щоб заражена людина кашлянула в руку, потім доторкнулась, наприклад, до дверної ручки, а одразу після цього до неї доторкнулась інша людина, а згодом і до власного обличчя.

“Результати цього більш детального дослідження можуть потім послужити основою для рекомендацій національним стратегіям виходу з карантину. Важливо отримати ці дані, щоб переконатися, що рішення ухвалюються на основі фактів, а не припущень. Дані повинні служити основою інформації для уряду, щоб вони могли потім подумати про свої подальші дії”, – вважає Штрек.

Нагадаємо,

Світом шириться новий вірус з Китаю – інфіковано понад 4000 осіб. Що відомо про смертоносну недугу
спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже,

У спалаху нового коронавірусу звинувачують кажанів. Як їм вдається переносити убивчі хвороби і залишатись здоровими
джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня

В Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом
в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.