«Очікуємо на катастрофу національного масштабу» Пожежа в Чорнобильській зоні наближається до сховищ з радіоактивними відходами(ФОТО, ВІДЕО)

Вогонь вже охопив Рудий ліс в Зоні відчуження. І тепер пожежа добирається до сховищ з радіоактивними відходами Чорнобильської АЕС. Про це повідомив член Громадської ради у Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко на своїй сторінці в Facebook.

Вогонь добрався до Прип’яті

Пожежа в Чорнобильській зоні знаходиться в двох кілометрах від сховищ з високоактивними радіоактивними відходами. Про це РБК-Україна з посиланням на повідомлення директора Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослава Ємельяненко в Facebook.

За його словами, вогонь добрався до Прип’яті.

“Зараз вогонь дістався Прип’яті і знаходиться в двох кілометрах прямо від сховищ радіоактивних відходів” Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, і від самої ЧАЕС”, – повідомив Ємельяненко.

Нагадаємо, 4 квітня в Чорнобильській зоні відчуження сталася лісова пожежа. Спочатку вогонь охопив 20 гектарів лісу, але пізніше поширився на територію майже 100 га.

Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій гасили кілька вогнищ пожежі. Один з них – біля села Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га.

Ситуація нагадує події 26 квітня 1986 року. Тоді влада також вирішила замовчати реальну ситуацію з катастрофою на Чорнобильській АЕС. Зараз вогонь дістався Прип’яті та перебуває в двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний». Саме там розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони та від самої ЧАЕС. Втім, влада Києва продовжує звітувати, що все «під контролем».

 

Тим часом екс-нардеп Ігор Мосійчук в своєму Тelegram-каналі прокоментував ситуацію так:

– Вогонь добирається до сховищ з радіоактивними відходами Чорнобильської АЕС. В будь яку мить може початися катастрофа національного маштабу!

UPD: Станом на 19:00 13 квітня вогонь наблизився до проммайданчика нового безпечного конфайнмента (НБК) ЧАЕС на відстань близько 200 метрів.

Вогонь наблизився до проммайданчика нового безпечного конфайнмента (НБК) ЧАЕС на відстань близько 200 метрів.

На фото мурал, котрий прикрашає будівлю східної стіни машинного залу Чорнобильської АЕС. Все в диму від близької пожежі.

На фото ми можемо побачити, що пожежа вже наблизилась до п’ятого енергоблоку ЧАЕС.

ХРОНІКА

Нагадаємо, вже тиждень в Чорнобилі горять ліси. Починаючи з четвертого квітня. Все це – наслідки розваг 27-річного хлопця, який вирішив підпалити траву на одній із закинутих ферм поблизу Чорнобиля. Спочатку загорілась трава, потім вогонь перекинувся на дерева. Пожежа почала швидко розростатись.

П’ятого квітня вогонь охопив сотню гектарів лісу.

Восьмого квітня оперативні бригади Служби порятунку намагались локалізувати та загасити осередки пожежі.

Пожежу гасять дотепер. Вогонь вже розгорівся в Рудому лісі біля самої АЕС та підбирається до сховищ радіоактивних відходів.

Радіаційний фон в Зоні вже нормалізувався та тримається в межах норми.

Також в мережі з’явилось відео, як тварини тікають з охопленого полум’ям лісу.

 

Шукайте деталі в групі FacebookДжерело.

Загрузка...