Застиглий пост-апокаліпсис у Прип’яті і чорнобильській зоні відчуження не тільки нагадує світові про жахливу катастрофу на ЧАЕС 26 квітня 1986 року, а й викликає інтерес. Кого-то залучають розруха і живі пам’ятники трагедії, інші ж знаходять в них натхнення.
У Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, а також День пам’яті жертв аварії на ЧАЕС “Обозреватель” згадаємо п’ятірку видатних пісень і кліпів відомих зарубіжних виконавців, які присвятили свої рядки трагедії в Чорнобилі.
Адріано Челентано “Sognando Chernobyl”
Італійський ветеран поп-сцени включив в свою дискографію 11-хвилинну композицію “Sognando Chernobyl” ( “Мені сниться Чорнобиль”), головною темою якої стали техногенні катастрофи роздуми про те, куди котиться сучасна цивілізація.
“Чи зможемо ми хоч коли-небудь не дихати газами, якими і так вже заражені. Ядерними відходами, які виробляються в ім’я вільної торгівлі і глобалізації. Вони несуть рак в кожен будинок. І кожному сниться Чорнобиль”, – співає Челентано.
У свій ролик співак не став включати кадри з Чорнобиля, замінивши їх моторошними наслідками інших катастроф по всьому світу.
Девід Боуї “Time Will Crawl”
Другу пісню свого альбому “Never Let Me Down” неперевершений майстер присвятив темі забруднення навколишнього середовища і руйнування планети промисловістю. У своїх інтерв’ю Боуї неодноразово наголошував, що був натхненний аварією на ЧАЕС, після якої вирішив приділити увагу такій важливій сьогодні темі.
Pink Floyd “Marooned”
Один з найбільш популярний кліпів з використанням реальних зйомок в чорнобильській зоні відчуження та на вулицях Прип’яті. До ювілею релізу “The Division Bell”, культові англійці представили нову відеороботу до одного з треків платівки. На відео музиканти продемонстрували сучасні кадри, які поєднали з нарізкою ретро роликів, знятих в місті до катастрофи.
Шукайте деталі в групі Facebook