Всесвітня організація охорони здоров’я після екстреного засідання в четвер, 30 січня, визнала спалах нового коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу і звернулася до світу із закликом протидіяти хворобі.
Офіційна заява з’явилася на сайті ВООЗ. Незабаром на пресконференції виступив глава надзвичайного комітету Тедрос Аданом Гебреєсус. (Щоб подивитися відео, проскрольте до кінця екрану)
“Головна причина (оголошення надзвичайного стану – Ред.) – не те, що відбувається в Китаї, а те, що відбувається в інших країнах. Наша головна стурбованість – що вірус може проникнути в країни зі слабкою системою охорони здоров’я”, – пояснив він.
Підсумки засідання ВООЗ
Експерти зізналися, що стурбовані тим, що багато країн залишаються непідготовленими до зустрічі інфекції на своїй території. ВООЗ закликала лідерів у всіх країнах вжити заходів і підготуватися до протидії коронавірусу.
Зокрема, світове співтовариство закликали забезпечити безперебійний обмін інформацією про інфекцію, прискорити спільну роботу над створенням вакцини, збільшити витрати на підтримку Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Всі країни, включно з тими, хто ще не постраждав від нового вірусу, повинні виділити ресурси для виявлення і запобігання вірусу, а також для порятунку хворих.
Також світове співтовариство медиків звернулося до Світового банку, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, банки регіонального розвитку та Глобального альянсу з вакцин та імунізації з проханням надавати фінансову підтримку країнам із низьким рівнем ресурсів, використовуючи засоби для надання допомоги при надзвичайних ситуаціях.
ВООЗ закликала світ дати їй можливість взяти на себе ключову роль у боротьбі з коронавірусом.
Поточна ситуація
У світі підтверджено 9692 випадків зараження, загинуло 213 людей.
За межами материкового Китаю зареєстровано 105 випадків зараження, включаючи 14 випадків у Таїланді, 11 – в Японії, по 10 – у Гонконзі і Сінгапурі, 8 – на Тайвані, 7 – у Макао, Австралії і Малайзії, 6 – у США, 5 – у Франції, по 4 – у Південній Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратах і Німеччині, по 2 – в Канаді та В’єтнамі, і по 1 – в Непалі, Камбоджі і Шрі-Ланці та Фінляндії.
Ще 2 випадки зараження, окрім 105, були підтверджені в Італії. Як пише La Repubblica, коронавірус виявили у двох туристів із Китаю. Їх кімнату в готелі Palatino в Римі опечатали, а самих пацієнтів госпіталізували.
Крім того, Італія перша в ЄС оголосила про закриття повітряного сполучення з Китаєм.
За межами Китаю не було зареєстровано жодної смерті. Вилікувати вдалося більше 100 осіб.
Припускають, що раніше невідомий штам коронавірусу з’явився в кінці минулого року в результаті незаконної торгівлі дикими тваринами на ринку в місті Ухань.
Тим часом у США показали вірус-убивцю під мікроскопом – його порівняли з інфекціями MERS і SARS. Перша вбила понад 800 осіб у 2003 році, друга забрала життя ще 700 у 2012 році.
LIVE: Press conference on the Emergency Committee meeting on #2019nCoV https://t.co/hTQam7RWc9
— World Health Organization (WHO) (@WHO) January 30, 2020
"We don’t know what sort of damage this #2019nCoV virus could do if it were to spread in a country with a weaker health system.
We must act now to help countries prepare for that possibility"-@DrTedros— World Health Organization (WHO) (@WHO) January 30, 2020
Крім того, 30 січня, до Києва прибув рейс із туристами, які відвідали Китай. Їх розповіді дещо відрізнялися – деякі не помітили жодної паніки в країні, інші ж заявили, що боялися навіть вийти на вулицю і не могли знайти в місцевих аптеках маски.
Також українцям дали поради – використовувати маски лише разом з іншими засобами захисту, а також ретельно мити руки після контактів із домашніми тваринами. МОЗ також застерегло від відвідування тими, у кого спостерігаються симптоми інфекції, місць із великою кількістю людей.
Шукайте деталі в групі Facebook