“Бідні та абсолютно бідні”: В Україні піднімуть прожитковий мінімум. Хто першим отримає гроші?

У Верховній Раді відбулися парламентські слухання щодо проблем формування прожиткового мінімуму в Україні.

В Україні зміниться прожитковий мінімум, причому можуть повністю змінити не тільки розмір прожиткового мінімуму, а й методологію його розрахунку. А також продовжити дитячий вік до 20 років і ввести поняття прожиткового мінімуму для родини. Про це йшлося 18 грудня на парламентських слуханнях на тему “Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні”.

Сьогодні розмір прожиткового мінімуму в нашій країні визначається можливостями бюджету і не відповідає визначенню цього важливого соціального показника, закладеного в українському законодавстві – як фактичної “межі бідності”.

Якщо вірити Держстату, в Україні є не тільки бідні, але й абсолютно бідні. Мінімальна пенсія сьогодні становить 1638 грн. Отже, одержувачі таких пенсій змушені жити на 2,3 долара в день. Це з урахуванням пенсії, яку підвищили з 1 грудня, і курсу гривні, що зміцнився. На початку року, коли мінімальна пенсія становила всього 1497 грн, а курс – майже 28 грн, одержувачі таких пенсій мусили обходитися 1,78 доларом на день.

Офіційний прожитковий мінімум з 1 грудня зріс до 2027 грн. Таким чином, ті, чиї доходи дорівнюють прожитковому мінімум, змушені жити на 2,8 долара на день. Це дещо вище абсолютної бідності, але, втім, майже вдвічі менше, ніж поріг звичайної бідності – 5 доларів. За даними Держстату, доходи нижчі офіційного прожиткового мінімуму мають 1,8% українців.

В Україні 14,3% домогосподарств мають місячний дохід менше 3 тис. грн. Ще 20% – 3-4 тис. на місяць. Таким чином, виходить, що приблизно кожен третій українець сьогодні живе за межею бідності. А рік тому ситуація була ще гірша: 25,6% мали доходи менше 3 тис. грн, а ще 28,6% – від 3 до 4 тис. грн. Тобто бідними було більше половини населення України.
За українськими стандартами – дохід на кожного члена родини не має бути нижчий реального прожиткового мінімуму. Станом на жовтень – це 4218 грн.

У листопаді цього року суд ухвалив рішення, що зобов’язує Кабмін перерахувати розмір прожиткового мінімуму відповідно до українського законодавства.

Як заявила з парламентської трибуни під час слухань у ВР віце-спікер Олена Кондратюк, “До категорії бідних людей, за стандартами ООН та Євросоюзу, відносять не тільки тих, хто має мізерні заробітки. Бідність у сучасному розумінні – це недоступність цілої низки базових соціальних, медичних та IT-послуг, автомобілів, смартфона, пральної машини, комп’ютера і т.ін. Бідність – це коли родини витрачають більшу частину коштів на продукти харчування, на оплату тарифів, це життя від зарплати до зарплати, коли немає можливості відкладати гроші на майбутнє і непередбачені витрати”.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про державний бюджет на 2020 рік, в якому для Мінсоцполітики передбачено 292,4 мільярда гривень. Це на 93,8 млрд грн, або на 47% більше, ніж у 2019 році (було 198,6 млрд грн). Завдяки цьому в Україні з 1 січня 2020 року буде підвищено прожитковий мінімум до 2027 грн в місяць.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.