У середньовічній Азії існувала «мила» традиція – ніжки дівчаток перев’язували тугими пов’язками і тим самим зупиняли зростання стопи. Результат – покалічені ноги тисяч жінок. Думаєте, в наші дні щось змінилося?
Керівники часто вимагають від жінок, щоб вони мінімум 5 днів на тиждень проводили у взутті, яке деформує їх стопи. Так-так, ми про туфлі на підборах. Втім, зараз представниці прекрасної половини людства цілком можуть відмовитися одягати підбори і демонстративно прийти в офіс або на світський раут в кросівках.
Жінки проти каблуків?
В першу чергу представниці прекрасної статі перестали погоджуватися з необхідністю травмувати ноги на догоду красі й вигаданим стандартам.
Нещодавно інтернет сколихнула японська кампанія #KuToo, під час якої мешканки Країни сонця, що сходить, висунули працедавцям вимогу дозволити їм приходити в офіс в зручних балетках і кросівках.
Назва KuToо виникло як гра слів – симбіоз назви відомої акції #MeToo («Я теж») і японських слів kutsu («взуття») і kutsuu («біль»).
Від незручних шпильок не проти позбутися навіть зірки Голлівуду
Актриси, яким належиться дефілювати по червоній доріжці на височенних шпильках, теж наважуються заявити, що їм боляче і незручно. Так, на Канському фестивалі 2018 року Крістен Стюарт роззулась прямо перед здивованими фотографами.
Зняли взуття на високих підборах і актриси Тіффані Геддіш і Майя Рудольф. Їм доручили оголосити переможця в номінації “Найкращий короткометражний фільм» на церемонії вручення премії «Оскар» 2018 року. Тіффані й Майя вийшли на сцену з власними босоніжками в руках. При цьому одна з жінок виявилася босоніж, а друга одягла домашнє взуття.
А медики, між іншим, бунтарок підтримують
Лікарі не втомлюються нагадувати жінкам, що часте носіння підборів призводить до серйозних захворювань. Неприродне положення ніг викликає зміну центру ваги тіла, перевантаженість передньої частини стопи і підвищене напруження у м’язах. Результатом цього можуть стати артрити, артрози, набряки, плоскостопість, варикоз, а також серйозні проблеми з хребтом.
Тим, хто поки не готовий відмовитися від улюблених туфель, медики радять:
Вибирати взуття на товстому підборі: він більш-менш рівномірно розподіляє вагу і знижує ризик розтягування щиколотки.
Уникати вузького взуття спереду, яке стискає і деформує пальці.
Вибирати взуття за розміром, щоб не змушувати ноги ковзати вперед і назад (це тертя є причиною з’яви мозолів і кровоточивих саден).
Виконувати вправи для зміцнення м’язів щиколоток і гомілок (наприклад, можна балансувати на кожній нозі по 30 секунд).
Продажі спортивного взуття ростуть, як гриби після дощу
Здається, бізнес кросівок стрімко йде в гору. Порівняйте самі: у 2014 році компанія Nike заробила на продажі спортивного взуття більше $ 16 млрд, а Adidas – понад $ 8 млрд. А в 2018 році ці виробники отримали вже по 22 і 12 млрд відповідно.
Одночасно падають обсяги продажів туфель на підборах: тільки в 2017 році вони знизилися на 11%.
Багато в чому це пов’язано з тим, що все більше жінок віддають перевагу зручному взуттю. Та й дрес-код зазнав серйозних змін. Якщо раніше поєднання кросівок з легким літнім платтям сприймалось як моветон, то зараз такий одяг вважається ультрамодним.
З чим тоді пов’язаний сучасний кросівочний бум?
Велику роль тут зіграла робота маркетологів, які навчили нас дивитися на кросівки не як на звичайне взуття, а як на предмет дизайнерського мистецтва. В результаті світ отримав зручне взуття масового виробництва, до якого до того ж додаються додаткові відчуття і враження.
Є кросівки, пов’язані з андеграундом і субкультурами. Існує взуття, приурочене до знакових подій (наприклад, Олімпіада в Лондоні). А весною 2019 року компанія Adidas випустила серію кросівок «Гра престолів», приурочену до фіналу популярного серіалу. Тепер фанати можуть приміряти такі моделі, як «Дім Ланістерів» або «Дім Тарґарієнів».
Кросівки як стиль життя
Класичні білі, під колір нігтів чи волосся, на платформі, перфоровані, з замшевим верхом і еластичними ремінцями… В наші дні можна вибрати кросівки на будь-який смак.
Але є й спеціальні ексклюзивні моделі, за якими полюють колекціонери (так-так, вони шукають незвичайні або «зоряні» кросівки). Вони з нетерпінням чекають офіційних релізів тієї чи іншої серії, об’єднуються в закриті співтовариства і беруть участь у виставках типу «Снікеркона».
Деякі «хворіють» цією справою вже не перший рік і збирають величезні колекції, вартість яких може досягати $ 500 тис.
Кому найважче відмовитися від підборів?
Ніжна любов до підборів – досить поширене явище серед мешканок України. Наші співвітчизниці можуть одягнути їх в ожеледь або взяти незручні туфлі у відпустку і шкутильгати в них по бруківці старих кварталів Риму чи Стамбулу. І все це заради того, щоб справити враження, продемонструвати стрункість ніг та привернути увагу представників протилежної статі.
У багатьох наших модниць кросівки асоціюються зі звичайним спортивним взуттям або не особливо якісним ринковим ширвжитком.
А ось лікарі були б не проти, якби жінки масово перевзулися ц зручне взуття. У 2014 році всерйоз обговорювалося питання заборони туфель на високих підборах, постійне носіння яких призводить до травм зв’язок і суглобів, а також до розвитку плоскостопості.
Що ж переможе – шпильки чи кросівки?
Гарна новина для звичайних споживачів: взуття буде ставати більш зручним і екологічним. З 2012 року з моди не виходять в’язані кросівки, створені напередодні Олімпійських ігор у Лондоні. Верхня частина цього взуття виготовлена з суцільного шматка пряжі.
Ще одним популярним напрямком у взуттєвій промисловості називають 3D-друк. Уже зараз можливе створення туфель або кросівок, що ідеально підходять саме для вашої ноги.
Цілком можливо, що незручні шпильки скоро відійдуть у минуле. Зате з подіумів вони навряд чи зникнуть. Інша справа, що це будуть вже не зовсім звичайні підбори. Не так давно дизайнер Айріс ван Герпен (Iris van Herpen) представила на Тижні високої моди в Парижі унікальні кристалічні туфлі. При їх виготовленні використовувалася не тільки 3D-друк, але й лазерна нарізка.
А що носите ви – гарні підбори чи зручні кросівки?
Шукайте деталі в групі Facebook