Росіяни відібрали головний храм ПЦУ у Криму

Головний храм Кримської єпархії Православної церкви України збирається відібрати російська влада у Криму. Суд передав кафедральний собор Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі у юрисдикцію так званого міністерства майна анексованого півострова.

Кримська єпархія ПЦУ також має сплатити судові збори на суму в 12 тисяч рублів – майже 5 тисяч грн, повідомляє Радіо Свобода.

У російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до єпархії покинути будівлю кафедрального собору закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла до ПЦУ. Окрім того, окупанти вимагали у глави єпархії визнати Крим російським.

Представник Кримської єпархії в Європейському суді з прав людини Сергій Заєць пояснив, що рішення фактично означає ліквідацію управління Кримської єпархії УПЦ. Він зазначив, що формальним приводом для судового позову стала “надумана заборгованість за оренду на суму в 1 гривню”.

Ще до рішення суду російська влада почала ремонт у храмі, через який частину будівлі затопило.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.