Виставили за двері в дитячому садку чотирирічну вихованку через прострочення матір’ю чергового платежу. Жінка вважає, що з дитиною не мали права так чинити.
У садку в свою чергу стверджують, що вичерпали вже всіх заходів впливу на боржницю. Зараз в цій історії розбираються прокуратура і чиновники Міністерства освіти та науки. Джерело
– Я привела Неллі в садок, вона пішла в групу, почала грати з дітьми, – розповіла мати двох дітей Регіна Хубатова. – Але не встигла я піти, як вихователька повернула мені дочку назад – всю в сльозах.
Сказала, що це розпорядження завідуючої, оскільки за дитсадка не сплачено. Замість того щоб йти на роботу, я з донькою пішла в прокуратуру, тому що вважаю, що дитину не мали права виставляти з дитсадка.
А потім ми пішли в поліклініку, бо донька ніяк не могла заспокоїтися, ридала: «Мама, я нічого поганого не робила, за що мене вигнали?» Невропатолог оформила нам лікарняний.
Але коли він закінчиться, повертатися мені буде нікуди. Роботу я фактично втратила: чекати мене там не стали. Так що неясно, на що ми з дітьми будемо жити.
Те, що вона заборгувала за дитсадок, причому не тільки за молодшу дочку Неллі, але і за старшого сина Назара, який недавно покинув стіни садка, ставши першокласником, Регіна Хубатова не заперечую.
І каже, що відчуває через це незручність перед співробітниками садка, в який колись ходила сама. Але, за її словами, борги накопичилися з незалежних від неї причин.
– Справа в тому, що чоловік, з яким я перебуваю в розлученні з грудня минулого року, кілька місяців тому забрав у мене сина без моєї згоди, – пояснила Регіна.
– Поки йшли суди за визначення місця проживання дитини, колишній чоловік водив Назар в садок, але, як з’ясувалося, не платив за дитсадок. Зараз діти живуть зі мною на знімній квартирі, і з цим обов’язком я відразу розплатитися не можу. Але я ж платити не відмовляюся!
– А скільки платите за дитсадок? – поцікавилася кореспондент.
– 1800 гривень на місяць. Це найпростіша дитсадкові програма, без гуртків.
– А в органи соцзахисту, ще кудись за допомогою не зверталися, коли виявилося, що і ця сума вам не під силу?
– Ні, не знала я, що можна кудись звернутися. Тільки коли дочку з дитсадка вигнали, в прокуратуру пішла.
У завідуючої дитсадком «Соловейко», яка відмовилася приймати дитину матері-боржниці, – своя правда.
– Я неправильно, звичайно, по відношенню до дитини надійшла, дитина не винна. Але як достукатися до матері? У нас молодші вихователі отримують зарплату всього дев’ять тисяч, ніяких пільг їм не належить, але вони платять за дитсадок, як і всі, і не скаржаться, – говорить Тетяна Зотова.
– А на скільки місяців вона прострочила плату?
– На той момент менше місяця було, зараз вже більше.
– І що, в договорі з батьками є пункт, за яким дитини в разі місячної прострочення можна виставити за двері?
– У договорі сказано, що можна не брати дитину в групу, якщо батьки не платять за нього три місяці. Але у адже ще за сина борг 2600 грн, а всього, виходить, вона повинна 5 тисяч.
Ну немає у неї стільки грошей, щоб відразу все віддати, так хоча б частину заплатила! А вона не платила і ще весь час небилиці нам розповідала. То у неї операція в банкоматі не пройшла, то сплатила, але квиток втратила, то дитина чек покреслену.
– Плата за дитсадок, звичайно, висока, але ж не самі ми її встановлюємо, – гірко зауважила в розмові завідуюча дитсадком Тетяна Зотова. – Значить, дітей треба нapoджувати, заздалегідь думаючи, як їх піднімати будеш, тому багато собі другу дитину і не дозволяють.
Зараз в ситуації з дітьми і боргами крім прокуратури розбирається департамент нагляду і контролю в сфері освіти Міністерства освіти та науки.
Шукайте деталі в групі Facebook