Світовий банк вважає, що підвищення зарплат для вчителів негативно позначиться на реформі освіти в цілому.
Прийнятий у 2017 році закон «Про освіту», в якому передбачається підвищення рівня оплати праці вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів до 2023 року, може направити сектор на обтяжливий шлях розвитку і зірвати всю реформу освіти в Україні, вважають у Світовому банку.
На це, на думку Світового банку, є три причини, настільки стрімке підвищення зарплат вчителів є не найкращим способом витрачання державних коштів. По-перше, цей крок направив би сектор освіти на шлях, обтяжливий для держбюджету і обмежив би інші державні послуги.
По-друге, цей крок зробить Україну винятком на міжнародному рівні, так як праця вчителів в Україні оплачується гірше, ніж у Західній Європі, але західноєвропейські країни мають великі доходи.
По-третє, як вважають у Світовому банку, причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням зарплати вчителям і досягненням найкращих результатів діяльності у секторі освіти є слабкою.
Відзначається, що у випадку України освітня галузь повинна скоротити кількість вчителів на 20-30%, тобто, протягом наступних років доведеться відмовляти в роботі новим учителям і підвищення зарплат мало б сенс тільки після такого скорочення.
Шукайте деталі в групі Facebook