Прозора батарейка допомогла вченим зрозуміти, що і як змушувало телефони Samsung вибухати.
Вчені з університету штату Мічиган зробили прозору батарейку, щоб подивитись, як під час роботи акумулятора ростуть металеві нитки – дендрити, які винні у вибухах Samsung Galaxy Note 7, – пише Popmech з посиланням на Motherboard.
Минулого тижня компанія Samsung попросила всіх власників смартфонів Galaxy Note 7 здати пристрої і отримати компенсацію. За місяць, що минув з дня релізу Galaxy Note 7, більше 100 телефонів вибухнули або загорілися, що змусило багато авіакомпаній і аеропортів світу заборонити їх перевезення на своїх літаках.
Однак проблема Galaxy Note 7 – це проблема всіх літій-іонних акумуляторів. Щоб розібратися в тому, що і як змушувало батарейки Samsung вибухати, вчені з університетів Колорадо і Мічигану вирішили заглянути всередину акумулятора і зняти роботу батарейки на відео. Для цього вони зробили батарейку з прозорою стінкою.
Прозора стінка літій-іонної батареї дозволила спостерігати формування дендритів – металевих утворень на електродах, які з’являються, коли батарейка накопичує і витрачає заряд. Дендрити – це велика проблема. Згодом вони знижують ефективність роботи батареї, оскільки на їх утворення витрачається рідкий електроліт. Крім того, зростання дендритів може призвести до короткого замикання, через яке батарея може вибухнути або спалахнути.
До появи прозорого акумулятора вчені та інженери не уявляли, як саме формуються дендрити. Розуміння цього процесу може полегшити створення батарей нового типу – літій-металевих пристроїв, набагато ефективніших, ніж іонні.
Шукайте деталі в групі Facebook