Допомогу надаватиме не лише лікар, транспорт до медичної установи – платний: Як відбуватиметься медреформа для жителів села

У квітні стартувала нова медична реформа, яка має на меті повністю змінити сферу охорони здоров’я в Україні. На реформування системи в селі влада витратить понад мільярд гривень. Що зміниться для сільських жителів і до чого слід бути готовими вже сьогодні, передає Корупція.Інфо

Цей мільярд в першу чергу піде на обладнання кабінетів лікарів, будівництво нових медпунктів, закупівлю транспорту для докторів і будівництво доріг від віддалених сіл до лікарень.

В середньому чотири рази на рік може людина звернутися до лікаря мережі первинної медичної допомоги. А в одну зміну амбулаторія повинна прийняти 24 пацієнта. Це критерії ефективності медзакладів одного району. При цьому допомогу може надавати не обов’язково лікар – з 30% зверненнями може впоратися медсестра або фельдшер, йдеться в документі.

МОЗ і Мінрегіон також вводять поняття “територія доступності”. Тобто, з’являється норма, скільки людина і яку територію може обслуговувати одна амбулаторія.

Також в законі йдеться про те, що перш, ніж відкривати пункти медобслуговування. Варто спочатку підрахувати доцільність. Якщо, наприклад, виявиться. Що дешевше їздити до найближчого вже існуючого медзакладу, аніж забезпечувати окремий пункт, тоді влада швидше надасть транспорт, який перевозитиме пацієнтів до конкретного медзакладу. Однак проїзд не буде для населення безкоштовним. Ціни встановлюватиме місцева влада.

Щодо браку лікарів у сільській місцевості, влада панує “заманювати” спеціалістів, надавши їм безкоштовно житло, транспорт та надбавку до зарплатні.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.