В українських судах опікунство над дітьми після розлучення будуть ділити по-новому(відео)

Європейський суд зобов’язав Україну впровадити нові принципи розподілу батьківських обов’язків над неповнолітніми при розлученнях. Вітчизняна Феміда має урівняти в праві опіки батька і матір, повідомляє ТСН.

Досі суд апріорі ставав на бік матері, яка мала більше прав на те, аби дитина лишилася з нею. У Вищому спеціалізованому суді кажуть, що оскаржувати європейські рекомендації не будуть, тож українцям слід готуватися до новацій у цій галузі права.

У країні вже є ті, хто зміни вітає – батьки дітей, які роками доводили суддям своє бажання та спроможність виховувати своїх синів і доньок. Один із них каже, що йому прямим текстом говорили: чекай повноліття дітей, інакше шансів ніяких. Однак навіть із позитивним рішенням суду добитися від колишньої дружини повернення дітей було неможливо – їх довелося практично викрадати.

Інша історія в Ганни, чоловік котрої забрав сина Кирила до США – спершу попросив дозволу на відпочинок там, а потім замість обіцяних трьох місяців не повертав дитину майже два роки. Жінку в Америку не пускали, а чоловік звідти не приїздив, тож довелося судитися за Гаазькою конвенцією в американському суді. Справа закінчилася щасливо: батько повернувся в Україну та домовився з матір’ю про спільну опіку над дитиною.

За новими правилами, при ухваленні рішення щодо опіки над дитиною суд має виходити з початкової презумпції рівності батька і матері в правах та зважати на їх матеріальний та психологічний стан. Пріоритетом при цьому мають стати інтереси дитини, відтак групою ризику можуть стати безробітні матері, які жили за гроші чоловіків. Однак щодо таких критеріїв уже є застереження.

“Я коли питаю, Кириле, там краще? Він говорить: мама, мені з тобою так добре, хоч квартира не така, як у тата. І я розумію, що квартира, що дітям насправді цей матеріальний аспект узагалі мало важливий”, – каже мама дитини Ганна Коханчик.

Судді погоджуються з такою засторогою, тому відповідальність про визначення кращих умов для життя для дитини перекладуть на органи опіки. “Органи опіки, піклування – важливі їх висновки. Як сторону доведуть, і як суд це визничить”, – пояснила заступник голови Вищого спеціалізованого суду Марина Червинська.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.