В Україні вступив в силу закон «Про комерційний облік комунальних послуг», який зобов’язує ставити вимірювальні прилади на тепло і воду.
Згідно з цим законом, компанії, що надають послуги центрального тепло-, водопостачання і водовідведення повинні встановити в кожному багатоквартирному будинку лічильники тепла і води, пише Новий час.
На ці цілі дається один рік – до 2 серпня 2018 року. Для установки лічильників на воду – до 2 серпня 2019 року. Ініціатори прийнятого закону вважають, що обов’язкова вимога ставити прилади обліку тепла, знизить споживання на 15-20%, протягом одного-трьох років. А також знизить на три чверті обсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах.
Оператор зовнішніх мереж повинен попередити власників про встановлення лічильника не менше ніж за два місяці. А власник протягом цього терміну може повідомити про свою згоду, або запропонувати відповідні зміни за умовами установки. При цьому споживачі послуг мають право самі встановити в будинку відповідний вимірювальний прилад. Правда, платити за установку доведеться з власної кишені. Винятком будуть вдома, які вже мають такі лічильники або знаходяться в процесі їх установки. Оплату можна буде робити протягом п’яти років.
Але навіть, якщо за це заплатять оператори, що надають послуги, потім вони зберуть з мешканців, за рахунок внесення витрат до вартості тарифів. Заплатити за лічильники можуть і місцева влада, правда, якщо місцева рада вирішиться виділити на це бюджетні гроші. Якщо це станеться, то мешканцям платити за лічильники не доведеться, а власником приладів буде вважатися власник загального майна будинку.
Позитивною є норма, яка дає можливість контролювати в реальному часі кількість спожитих послуг жителями будинків, щоб оператори-монополісти у сфері енергопостачання не перекладали на їхню кишеню наднормативні втрати в мережах.
Відповідно до закону, вартість послуг за встановлення розраховується оператором зовнішніх інженерних мереж і встановлюється для кожного будинку окремо, фіксованої суми немає. Зате закон встановлює відповідальність за порушення даного закону, не просто номінально, а реальними штрафами від 20 до 108 прожиткових мінімуми в залежності від порушення. Зокрема, за порушення термінів установки – 36 прожиткових мінімуми.
Шукайте деталі в групі Facebook