Середня зарплата ректора в Україні становить 25-35 тис. грн на місяць. Але фінансову ситуацію керівників вузів покращують доходи, отримані за сумісництвом і пенсія 7-10 тис. грн., пише Корупція Інфо
Хто з львівських ректорів потрапив до списку найбагатших
Як показують електронні декларації про доходи, у більшості ректорів зарплата, пенсії і доплати за членство в Академії наук складають близько 80% всіх доходів.
Найвища зарплата (сума всіх зарплат, доплат за наукові ступені і пенсія) торік опинилася у ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського. Його заробітна плата за основним місцем роботи становила 536 тис. грн. Але досить часто ректори очолюють ще й приватні компанії або інститути, організовані при їх університетах. Так, Згуровський до листопада 2016 року очолював НДІ прикладних інформаційних технологій, де отримав 440 тис. грн. Крім цього, ректор отримував незначні суми в корпорації «Науковий парк «Київська політехніка», Інституті прикладного системного аналізу КПІ ім. Сікорського. Плата за звання дійсного члена НАНУ становить близько 5 тис. грн на місяць.
Примітно, що ректори тільки двох вузів з 15-ти задекларували свої бібліотеки. Президент Києво-Могилянської Академії Андрій Мелешевич оцінив свою наукову і художню літературу в 100 тис. грн. Крім нього, свою бібліотеку вказав в декларації ректор Харківського нацуніверситету ім. Каразіна Віль Бакіров (спочатку свою літературу він оцінив в 90 тис. грн). А ректор Київського політеху вказав, що володіє більше 50 винаходами.
У ректорів або їх дружин є нерухомість за кордоном. Дружина ректора КПІ Тетяна Померанцева, громадянка США, має майно в Америці, за оренду якого вона отримала майже 1 млн грн. Дружина ректора Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана Любов Лук’яненко задекларувала невелику квартиру в Болгарії.
Єдина жінка серед ректорів ТОП-15 вузів Катерина Амосова виявилася фанаткою продукції автоконцерну BMW. Вона з чоловіком задекларувала три автомобіля цієї марки серії X. Всі автомобілі 2010-2011 рр. випуску, при цьому їх вартість в декларації не вказана.
Ну, а найбільший дохід за 2016 рік задекларував ректор Донецького нацуніверситету ім. В.Стуса, який переїхав до Вінниці, Роман Гринюк. Він продав нерухомості на 2 млн 575 тис. грн, і таким чином його загальний дохід склав більше 3 млн грн.
До списку найбагатших ректорів потрапили і два львівських – Юрій Бобало («Львівська політехніка») і Володимир Мельник (ЛНУ).
Шукайте деталі в групі Facebook