Перед дверима зали телемедицини у Львівській міській 8-й лікарні – гурт людей: з різних куточків України батьки привезли своїх дітей, які мають вроджені вади розвитку і потребують допомоги хiрургів-пластиків. У когось з дітей не піднімається повіка, у когось немає вушка…
Відомий пластичний хiрург з Німеччини, доктор медицини Клаус Екснер приїхав до Львова разом із дружиною Б’янкою, яка теж є хiрургом-пластиком, аби безкоштовно опepyвати і надавати консультації українським дітям.
Кореспондент «ВЗ» зустрілася в ординаторській з хiрургами, які мали кілька хвилин для відпочинку у перерві між операціями.
– За вчорашній день оглянули близько 60 дітей, – каже Клаус Екснер. – На цю годину (17.00) вже провели шість опeрацій, ще чотирьох дітей готують. До вечора маємо зробити десять опeрацій.
– Звідки беруться такі вади у дітей?
– Медицина не може цього пояснити. В Україні вроджених вад розвитку більше, ніж в інших країнах світу. Можливо, це наслідок Чорнобиля… Ніхто не дослідив ще цього питання.
– Як з такими вадами справляються у Німеччині?
– При народженні малюка оглядають дитячі лікарі. Якщо встановлюють таку ваду розвитку, дитину скеровують до вузькопрофільних фахівців і надають допомогу. Безкоштовно. За все дбає держава. Навіть малозабезпечені люди в Німеччині отримують необхідну медичну допомогу. Уже налагоджена медична система. У Німеччині все це продумано. Тому батьки не мають таких клопотів, як українські.
– Ваша дружина Б’янка вдруге в Україні, але це далеко не перша її благодійна медична місія у світі… Ви живете у цивілізованій країні, маєте все необхідне для комфортного життя. Для чого їдете допомагати українським дітям?
– Є такі речі у житті, які ми не вибираємо, – відповідає Б’янка Екснер. – Не вибираємо, в якій країні маємо народитися і що з нами має відбуватися. Маємо можливість допомогти – робимо це щиросердечно. Є країни, в які веземо все необхідне для роботи і навіть для годування після опeрації. У Парагвай веземо абсолютно все, що потрібно для надання допомоги. Там, буває, немає лікарів взагалі і немає кому лікувати дітей. Навіть брали штучне молоко, щоб годувати дітей, аби вижили після опepацій. В Україні інша ситуація. Працюємо разом з українськими хiрургами-пластиками. Для роботи тут є все необхідне.
– Минулого року пані Б’янка народила доньку. Торік ви приїхали з немовлям в Україну, цього року також взяли зі собою доньку…
– Поки опepуємо українських дітей, дружина та внучка головного лікаря Львівського опікового центру, хiрурга Василя Савчина доглядають нашу доньку. Вона у надійних руках, – сміється Б’янка. – В Україні добрі і душевні люди. Ми тут – як вдома, нашій дитині тут теж добре. Тішимося, що маємо можливість подружитися з українськими людьми.
Шукайте деталі в групі Facebook