Нові пенсії, ціни, правила у поліклініках: вже з 1 березня українців міцно трусить від змін

Березень принесе українцям багато нововведень, чого чекати з приходом весни
З 1 березня 2025 р. в Україні буде проведено індексацію пенсій. Точний розмір підвищення пенсій у 2025 році наразі невідомий, проте порядок розрахунку коефіцієнта індексації пенсій визначено частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Згідно з ним, формула для розрахунку враховує інфляцію за 2024 рік. Про це повідомляє “Стіна” з посиланням на “Главред”.

Коефіцієнт підвищення та порядок проведення індексації пенсій має розрахувати Мінсоцполітики та затвердити Кабмін. Не виключено, що коефіцієнт відрізнятиметься від розрахованого за формулою.

Слід зазначити, що підвищення стосуватиметься лише суми пенсії без урахування надбавок. Індексація не зачепить тих українців, які вийшли на пенсію за останні три роки, оскільки їхні виплати вважаються актуальними.

Мінімальна та максимальна допустима сума доплати після проведення індексації – це 100 та 1500 грн відповідно.

Також згідно з постановою Кабміну №1503 з 1 березня 2025 р. в Україні почнуть перевіряти силу декларацій із сімейними лікарями. Внаслідок цього у разі невідповідності даних у медичній системі та державних реєстрах деякі декларації можуть стати неактивними.

Згідно з документом, НСЗУ верифікуватиме дані пацієнтів, а Міністерство фінансів фінансуватиме послуги лише за активними деклараціями.

Насамперед перевірятимуть декларації:

неповнолітніх – якщо дитина отримала ID-картку, потрібно оновити її дані замість свідоцтва про народження;
осіб, які змінювали документи, – у разі зміни прізвища, паспорта або номера телефону необхідно оновити інформацію;
пацієнти, які уклали декларацію у 2018 році, коли податковий код не був обов’язковим та може бути відсутнім у базі;
тих, хто не звертався до лікаря понад три роки.
Для того, щоб перевірити декларацію, потрібно:

переглянути свої медичні документи, де міститься інформація про лікаря;
звернутися до реєстратури медустанови для уточнення даних;
перевірити декларацію в особистому кабінеті електронної медичної системи (наприклад, HELSI);
обратиться в контакт-центр НСЗУ.
З 1 березня набирає чинності декларація, підписана українськими фармацевтичними виробниками щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби. Згідно з документом, підписанти погодилися знизити відпускні ціни на 100 найпопулярніших українських ліків на 30 відсотків.

Як повідомили у МОЗ, до списку увійшли ліки, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні препарати, вітаміни та мікроелементи, ліки проти тиску, противиразкові засоби, заспокійливі краплі очей, назальні спреї та інші. З докладним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Також очікується подорожчання хлібобулочних виробів та м’ясних продуктів – 3-4% та 5% відповідно.

16 липня 2024 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт №4201, який передбачає скасування переходу із зимового на літній час. У записці пояснення до законопроєкту зазначено, що скасування переходу із зимового на літній час сприятиме захисту здоров’я населення. Однак президент України Володимир Зеленський досі не підписав документ, тому переведення годинника залишається чинним і відбудеться 30 березня о 3 годині ночі за київським часом. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.