“Ухилянти з 18 травня не зможуть сховатися більше ніде, є перелік недуг для відстрочки”: ТЦК, повістки і жорстка мобілізація

“Ухилянти з 18 травня не зможуть сховатися більше ніде, є перелік недуг для відстрочки”: ТЦК, повістки і жорстка мобілізація

Органи місцевого самоврядування – міські та селищні ради, тепер будуть зобов’язані брати участь у мобілізаційних заходах. Усе через новий закон про мобілізацію, що вступає в дію з 18 травня.

Як інформує “РадіоТРек”, про це в ефірі проєкту “Тема з Мосейчук” розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ, військовий ЗСУ Іван Тимочко.

“Якщо раніше питання до органів місцевого самоврядування було прописано в законі приблизно так: “мають право”, “можуть”, то зараз – зобов’язані”, – пояснює він.

За його словами, органи місцевого самоврядування повинні готувати списки резервістів та навіть допомагати проводити підготовку військовозобов’язаних.

“Органи місцевого самоврядування, згідно з цим законом, будуть зобов’язані інформувати місцеве населення про мобілізацію, зобов’язані будуть надавати допомогу посильну, підготовку і складання списків резервістів.

Або чоловіків віком від 18 до 24 років для того, аби проходили базову військову підготовку”, – розповів Тимочко.

Тимочко заявив, що міські та селищні ради тепер зобов’язані брати участь в мобілізації

Мобілізація в Україні – деталі

Начальник Служби зв’язків із громадськістю Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін пояснив, кому і в які терміни потрібно уточнювати свої облікові дані.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання, чи потрібно зараз уточнювати свої облікові дані, якщо після набуття чинності законом про мобілізацію це усе одно потрібно буде зробити протягом 60 днів.

4 травня, Міністерство оборони України внесло зміни до положення про військово-лікарську комісію (ВЛК). Таким чином, визначили список діагнозів, з якими громадяни будуть визнаватись непридатними для військової служби.

З 4 травня непридатними до військової служби визнаються громадяни, які мають інфекційні чи вірусні захворювання, які не піддаються лікуванню.

Також призову можуть не боятися військовозобов’язані із захворюваннями центральної нервової системи, інфекційними ураженнями шкіри, гельмінтозом чи протозойними захворюваннями.

Хронічний вірусний гепатит та туберкульоз також є підставою, щоб не призвати до армії військовозобов’язаного. А ось хворих на рак призивати можна, крім тих, у кого метастази не піддаються радикальному хірургічному лікуванню.

Також непридатними до військової служби за новим положенням про військово-лікарську комісію вважаються громадяни з:

швидко прогресуючими захворюваннями крові та кровотворних органів;

захворюваннями щитоподібної залози;

всіма видами цукрового діабету зі значними порушеннями функцій;

рядом захворювань центральної нервової системи, зокрема церебральним паралічем та паралітичними синдромами;

хворобою Паркінсона;

розсіяним склерозом;

захворюваннями серцево-судинної системи,

захворювання дихальної системи;

судинними захворюваннями.

Тяжкі розлади психіки та поведінки, деякі захворювання сечостатевої системи також можуть стати підставою для медкомісії, щоб забракувати військовозобов’язаного.

Міноборони дозволило мобілізувати громадян із ВІЛ.

Непридатні лише ті, у кого прогресує дане захворювання.

Решту носіїв вірусу можна розподіляти в ТЦК і тилові частини.

Нагадаємо, за цим наказом штатні військово-лікарські комісії перевірять рішення ухвалені позаштатними ВЛК. При цьому в процесі встановлення діагнозу військові медики спиратимуться на результати обстежень та аналізів. У разі невідповідності скликатиметься консиліум.

Кожен громадянин для проходження ВЛК повинен буде надати рентген грудей.

Зазначимо, що під документом немає підпису глави Міноборони Рустема Умєрова. Документ підписаний тимчасово виконуючим обов’язки міністра оборони Іваном Гаврилюком.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.