“Кара за повістки почала досягати ухилянтів масово, нові заходи мобілізації налякали чоловіків”: ТЦК шукає цих українців

“Кара за повістки почала досягати ухилянтів масово, нові заходи мобілізації налякали чоловіків”: ТЦК шукає цих українців

В Україні понад 2 роки триває загальна мобілізація. Військовозобов’язаним, які проігнорували повістку, загрожує штраф. Зокрема, тим, хто явився у територіальні центри комплектування за повісткою для уточнення відомостей чи проходження військово-лікарської комісії, загрожує штраф 3400 – 5400 грн.

Як інформує “РадіоТрек”, такі штрафи передбачені у Кодексі України про адміністративні правопорушення (ст. 210-1), розповів адвокат Владислав Мартинчук.

Експерт попередив, що, якщо людина не заплатить штраф добровільно, то його можуть стягнути примусово.

“Також відомості про особу можуть бути внесені до Єдиного реєстру боржників, що має наслідком неможливість укладати будь-які угоди щодо відчуження належного боржнику нерухомого майна”, – зазначив адвокат.

За словами експерта, про те, що було накладено штраф, можна дізнатися кількома способами, зокрема, громадянин чи адвокат можуть звернутися із запитами до відповідного ТЦК.

Мартинчук додав, що термін відповіді на запит громадянина становить 30 днів, а на документ від адвоката мають відповісти упродовж п’яти днів.

У розпал повномасштабного вторгнення Росії в Україну законодавство передбачає відстрочення військової служби для певних категорій громадян.

Чи поширюється це право на осіб, які страждають на ожиріння, розповів адвокат Андрій Межирицький.

Придатність чи непридатність до військової служби визначається наказом Міністерства оборони України № 402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України”.

У документі закріплено перелік захворювань, станів та фізичних недоліків, що впливають на придатність до служби.

У статті 13 переліку хвороб, затвердженого наказом № 402, є ожиріння. Воно позначається як “стан, який може виключати чи обмежувати можливість призову до ЗСУ”.

Особи з ожирінням можуть бути визнані непридатними або обмежено придатними до військової служби залежно від ступеня ожиріння та наявності супутніх захворювань.

“Далі в статті міститься поділ на значні, помірні, та незначні порушення функцій (пункти “а”, “б”, та “в”).

Саме від віднесення хвороби до значних, помірних або незначних порушень функцій залежить, чи підлягає особа мобілізації під час воєнного стану, – пояснив Межерицький.

Окрім ожиріння, існує низка інших захворювань та станів, які можуть надати право на відстрочку від мобілізації. Остаточне рішення про придатність до служби приймає військово-лікарська комісія (ВЛК) на основі медичного огляду та аналізу медичних документів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.