Депутати мають намір обмежити вік для мобілізації: на війну братимуть лише молодих

Депутати мають намір знизити вік громадян, придатних для війни. Вони вважають, що чоловікам, яким вже за 40, не місце на фронті. Майже в усіх них вже є букет захворювань. І крім того, вони вже не так швидко засвоюють сучасні військові технології.

Депутати мають намір обмежити вік для мобілізації: на війну братимуть лише молодих – today.ua
Такими думками і планами поділився в интервью 24 каналу секретар оборонного комітету Верховної Ради України, народний депутат Роман Костенко.

Одна з найбільших проблем українського війська – літні бійці. Та навіть не так їхня присутність у ЗСУ, як їхня переважна більшість. Молодь від 20 до 40 років іде воювати неохоче. Більшість чоловіків цієї вікової групи всіляко намагаються уникнути мобілізації та сховатися за кордоном, каже Костенко.

Через це він вважає, що в новому законі про мобілізацію має бути обумовлено, що на фронт призиватимуть лише молодих чоловіків – віком до 40 років. А тих, які старше, можна використовувати на тилових посадах.

“Ми маємо звернути увагу на нашу молодь. Це не про те, що ми маємо їх брати і закидати в буси – ми маємо мотивувати йти їх до армії”, – вважає він.

На жаль, сорока-, а тим більше п’ятдесятирічні чоловіки не можуть так швидко засвоювати нові військові технології як молоді. А сучасна війна – це, у першу чергу, війна технологій. У кого вони будуть кращі, і хто краще ними володітиме, той і виграє.

“Коли ми говоримо про асиметричну війну, про війну сучасних технологій, дуже складно людям, яким вже далеко за 40, а то й за 50 років, використовувати ці технології”, – зауважив Костенко.

Депутати мають намір обмежити вік для мобілізації: на війну братимуть лише молодих

Із ним цілком погоджується керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук.

На сьогодні в ЗСУ переважно воюють “старі дядьки”, каже експерт. Лакійчук такими вважає тих, кому за 40, не кажучи вже про 50-річних і старше. Вони вже, радше, баласт для війська, ніж його рушійна сила. Водночас молоді 20-25-річні хлопці, в яких іще і зі здоров’ям повний порядок, і зі здатністю до навчання усе гаразд, заховались по закордонах і йти служити не хочуть. Та й, власне, закон їх не може до цього зобов’язати, адже вони ще за віком вважаються призовниками, а не військовозобов’язаними.

“В Україні воюють дядьки на фронті. Основну масу складають 40-45-річні старі дядьки, інваліди вже. Чому? Тому що молодь не може бути призвана в армію”, – зауважує експерт.

Отже треба змінювати законодавство та знижувати вік для мобілізації: як нижній – для призову більш молодих, так і верхній – для того, щоб відсіяти “старих”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.