В Україні збили перший реактивний “шахед“ зі звуком літака: у чому його особливості

На території України збили перший Shahed-238 з реактивним двигуном. Стало відомо, у чому особливості нових безпілотників, які використовують російські окупанти.

В Україні збили перший реактивний “шахед“ зі звуком літака: у чому його особливості – today.ua
Про це повідомив інженер, військовослужбовець та волонтер Сергій Флеш. Вказано, що у “шахеда” китайський двигун. Йому вдалося долетіти до середини країни. Дрон рухався зі швидкістю, яка перевищувала 500 км на годину.

“Приємна новина у тому, що ми його збили! Не думав, що вони так скоро з’являться у нас. Нещодавно Іран вперше показав їх на виставці”, – зазначив Флеш.

Вказано відмінні властивості Shahed-238. Вони оснащені реактивними двигунами, які можуть літати по всій країні. Раніше у цьому були сумніви. У них справді висока швидкість, але “ППО відпрацьовує”. Безпілотники більш маневрені, ніж їхні попередники, і долітають до цілей швидше.

Повідомляється, що на нових “шахедах” немає жодної “суперзброї рейху”. У них звичайні навігація та заряд.

Також відзначено особливості інноваційних дронів, які почали застосовувати рашисти.

“Мобільні групи з “зенітками” марні, їм потрібно видавати тепер ПЗРК (Оса, Голка, Стінгер)… Українці мають знати, що окрім звуку мопеда у небі тепер є звук літака”, – пояснив Сергій Флеш.

В Україні збили перший реактивний “шахед“ зі звуком літака: у чому його особливості

Реактивний чорний Shahed-238 офіційно представили в Ірані наприкінці листопада 2023 року. Вітчизняні аналітики дійшли висновку, що нові “шахеди” з реактивними двигунами можна поставити в один ряд із крилатими ракетами. Проте вони навряд чи можуть стати таким самим засобом для терористичних актів щодо українців, як їхні поршневі аналоги. Це зумовлено складністю виробництва та високою вартістю безпілотників.

Нагадаємо, що швидкість Shahed-136 була набагато нижчою – близько 190 км/год. Вони більш уразливі для зенітних установок та стрілецької зброї. Реактивний двигун нових пристроїв має серйозний недолік: його висока тепловіддача може полегшити виявлення дрона ракетами з тепловим наведенням.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...