Люди, що зараз евакуюються з місць бойових дій, опиняються в особливо скрутному становищі, оскільки їм складніше знайти житло та встигнути підготуватися до холодів. Саме такі родини в першу чергу потребують фінансової підтримки, та можуть отримати виплати від ООН одразу за кілька місяців.
Про це інформує Благодійний фонд “Право на захист”, який є офіційним партнером УВКБ ООН зі збору даних на грошову допомогу.
Отримати виплати за 6 місяців, тобто 13 320 гривень, можуть усі, хто підпадає під умови програми та подасть заявку на грошову допомогу від УВКБ ООН у пунктах збору даних БФ “Право на захист”.
Грошова допомога буде виплачена двома з різницею у декілька тижнів. При цьому, якщо один транш перевищуватиме 30 тисяч гривень за декілька людей у родині одразу, він буде поділений на декілька виплат та надісланий з різницею у 24 години.
Тож для того, щоб отримати виплату одразу за кілька місяців, потрібно подавати документи саме у пунктах збору даних, які розташовані у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.
Оформити виплату можуть родини, які раніше не отримували допомогу від міжнародних організацій та мають дохід, менший за 5 400 гривень на людину.
Крім того, родини повинні відноситися до:
переселенців, які перемістилися після 24.02.2022;
осіб, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська;
люди, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.
Заявку на допомогу можуть подати лише родини:
які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
в яких є одна або декілька осіб з особливими потребами (а саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання);
прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.
Шукайте деталі в групі Facebook