Учасники територіальної оборони, поряд із бійцями ЗСУ, отримають статус учасника бойових дій (УБД). Разом зі статусом вони, звичайно, здобудуть і всі пільги, які належать ветеранам. Проте ветеранські пільги для тероборони будуть доступні лише вибірково.
Хто може на них розраховувати, і як отримати виплати, розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
З початком війни в Україні чимало учасників тероборони, поряд із бійцями ЗСУ, стали на захист своєї країни. Відповідно, всі вони можуть розраховувати на статус УБД. При цьому у Мінветеранів ретельно розглядатимуть кожну кандидатуру: хто і в яких битвах встиг побувати.
Статус УБД отримають лише ті бійці тероборони, які стояли на передовій та реально брали участь у бойових діях. Ті ж, хто пороху не нюхав, на такий статус можуть не розраховувати.
При наданні статусу УБД розглянуть кожного кандидата, щоб унеможливити випадки “воєнного туризму”, які практикуються в Україні ще з 2014 року. Немало заповзятливих громадян, потусувавшись поблизу передової кілька днів, у результаті отримали статус ветерана. Наразі такого не буде, запевняє міністр.
При цьому у лавах тероборони є чимало добровольців, які з різних причин офіційно не оформлені. Проте вони також мають право на набуття статусу УБД, але свою участь у бойових діях та своє право на ветеранські пільги їм доведеться доводити. Питання з такими учасниками тероборони вирішуватиме створена при Міністерстві у справах ветеранів міжвідомча комісія.
Для того, щоби комісія розглянула кандидатуру добровольця тероборони щодо надання статусу УБД, потрібно, аби про це поклопотали три сторони:
безпосередній командир підрозділу, у якому доброволець проходив службу;
командир територіальної бригади, до якої входить добровольче формування;
керівник територіальної громади, на основі якої було створено це добровільне формування.
Крім того, доброволець має заручитися свідченнями бійців ЗСУ та тероборони, які підтвердять, що ця людина брала участь у військових діях із захисту держави.
Шукайте деталі в групі Facebook