Війна могла відправити курс гривні по відношенню до долара в космос, проте цього не сталося через жорсткі дії НБУ. Ось тільки багато експертів вважають, що курс долара в українських обмінниках незабаром досягне 40 гривень.
Війна для будь-якої країни це не тільки руйнування і смерть, це ще й істотний занепад економіки країни. Так, за оцінками експертів, падіння ВВП в Україні в 2022 році складе від 10% до 40%, і це за умови не Розширення окупованих територій і якщо активна фаза війни не затягнеться на кілька місяців. Звичайно ж, всі очікували і знецінення валют, але тут ключове рішення прийняв НБУ.
Так, з першого дня війни офіційний курс долара НБУ зафіксував на рівні 29,25 грн за долар.
При цьому в небанківських обмінниках за останній тиждень курс долара істотно виріс. Якщо 13 травня ціна долара там коливалася в межах 34,2-34,5 грн, то станом на 19 травня долар подорожчав до 36,5-37,5 грн (за даними платформи minfin.com), але і це, кажуть експерти, не межа.
Так, у своєму Telegram народний депутат з фракції “Голос”, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що в найближчі тижні курс долара на українському валютному ринку зросте до 40 грн за $1.
Він звернув увагу, що вже сьогодні Долар купують по 37, а Євро – По 39 гривень.
“Причиною цьому є заблокований на тлі повномасштабної війни експорт українських товарів, а також брак грошей у держави”, – заявив експерт.
За словами нардепа, сьогодні в ряді областей не пройшли платежі: “немає грошей навіть для цього. Тому курс 40 грн за долар питання лише часу. Причому тижнів”.
“Думаю не треба пояснювати, що зі зростанням курсу виросте все: від ціни на паливо до ціни на хліб. І всі ми заплатимо більше. Саме тому інфляцію називають податком на бідність”, – додав Железняк.
Через деякий час Залізняк опублікувавши ще один пост на цю тему, так як, за його словами, попередня його публікація викликала “паніку”.
Зокрема, за словами парламентарія, Нацбанк працює на те, щоб курс був краще, однак для цього державі необхідно вжити ряд додаткових заходів: розібратися в причинах негативного зовнішнього балансу торгівлі, посилити контроль над митницею, розглянути можливість дозволу виїзду за кордон для українців, які здатні привозити додому виручку у валюті, переглянути список критичного імпорту і т. д.
“Варіант засунути голову як страус в пісок і чекати, що ситуація покращиться – найневдаліший”, — додав народний депутат.
Шукайте деталі в групі Facebook