Колишній міністр освіти України Сергій Квіт у січні 2022 року отримав понад 14,7 млн грн зарплати. Нині він очолює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).
Про це стало відомо з повідомлення про суттєві зміни майнового стану у його е-декларації. Його він самостійно подав до Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
За повідомленням, 14 січня 2022 року Квіту виплатили 14 737 159 гривень як зарплату за основним місцем роботи. Ця сума враховує сплату зборів та податків.
Втім, у документі не уточнюється, за який конкретно період він одержав таку зарплату. Також у ній не зазначено розмір посадового окладу та премії чиновника.
Хто такий Сергій Квіт
Квіт був міністром освіти та науки України в уряді Арсенія Яценюка. Цю посаду він обіймав з 27 лютого 2014 року (змінивши Дмитра Табачника) до 14 квітня 2016 року. Того дня Верховна Рада схвалила відставку Яценюка та всього Кабміну.
У лютому 2019 року його призначили головою НАЗЯВО. А 27 січня 2022 року його було вдруге обрано президентом Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Чиновникам по всій Україні збільшать зарплати
Посадові оклади українських чиновників у 2022 році збираються підвищити на 9%. При цьому мінімальний розмір окладу встановиться на рівні не нижче двох прожиткових мінімумів, тобто 4962 грн (до грудня-2022).
Це на 9,3% вище, ніж зараз (4540 грн). Йдеться про “голий” оклад, без доплат і надбавок, тому він може бути нижчим за мінімальну зарплату (6500 грн). З якого числа відбудеться підвищення, доки не уточнюється.
Наприклад, керівники центральних держорганів, згідно з документом, отримуватимуть у 2022 році оклади у 41 300 грн (+9,3%). Це зокрема стосується керівників апарату Верховної ради, Секретаріату Кабміну, Офісу президента, апарату РНБО, ЦВК, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генпрокурора.
Важливо розуміти, що оклад – це ще далеко не вся зарплата чиновника. Остаточна сума складається з таких компонентів:
оклад,
доплати та надбавки,
премії,
матеріальна допомога.
В існуючій системі є корупційні ризики, упевнені експерти. “Ці доплати більшою мірою залежать від прихильності керівництва та наявності фінансових ресурсів у державного органу, ніж від результатів діяльності співробітника… Надбавки та премії зменшують ефективність використання бюджетних коштів”, – пояснювали економісти Центру економічної стратегії (CES).
Шукайте деталі в групі Facebook