Реєстрація на ЗНО-2022 стартувала – у вівторок, 1 лютого. Учасники основної сесії тестування мають час подати заявку до 9 березня включно.
А ось для ДПА у формі ЗНО треба зареєструватись максимум до 1 березня. OBOZREVATEL зібрав найголовніше про реєстрацію на ЗНО-2022 – дати, що потрібно підготувати та в якому разі у реєстрації можуть взагалі відмовити.
Коли триватиме реєстрація
Реєстрація для участі в основній сесії ЗНО-2022 почалась у понеділок, 1 лютого, і триватиме до середи, 9 березня.
Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати своїх учнів, слухачів чи студентів для проходження державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО до вівторка, 1 березня – тобто часу на подання заявки на тиждень менше.
Що потрібно для реєстрації
Аби зареєструватися для участі в ЗНО-2022, потрібно пройти кілька етапів.
1. Правильно обрати категорію.
Категорій є кілька, і дуже важливо обрати саме свою – випускник школи, слухач/студент закладу професійно-технічної освіти, випускник минулих років і т.п. Тобто складає учасник ДПА у формі ЗНО чи ні. Від цього залежатиме подальша процедура реєстрації.
2. Створити й заповнити реєстраційну картку.
Її бланк формується із використанням спеціального сервісу “Зареєструватися” – він розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) в рубриці “ЗНО/ДПА”. У Центрі радять випускникам цього року особливу увагу звернути на вибір предметів для проходження ДПА та ЗНО;
3. Підготувати комплект реєстраційних документів.
Випускникам-2022 шкіл, професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року здобувають повну загальну середню освіту, документи потрібно передати особі, яка відповідальна за реєстрацію на ЗНО у їхньому закладі освіти. Випускникам минулих років документи необхідно надіслати до обраного регіонального центру оцінювання якості освіти.
У комплекті реєстраційних документів мають бути:
– реєстраційна картка;
– засвідчена власноруч копія паспорта громадянина України;
– засвідчена власноруч копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
– за потреби – інші документи (приміром, медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копія документа про зміну імені/прізвища, копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).
отримати від регіонального центру оцінювання якості освіти сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.
Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання є підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО. Його учаснику надішлють у конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання.
Як перевірити, що з документами
Після надсилання пакету документів для реєстрації до регіонального центру учасники можуть перевіряти, на якому етапі опрацювання перебувають документи. Для цього потрібно зайти на сторінку сервісу “Стан опрацювання документів” й увести номер своєї реєстраційної картки.
В УЦОЯО зазначили, що обробка реєстраційних документів у регіональних центрах триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього отримання.
Як внести зміни до реєстраційних даних
Навіть якщо під час реєстрації учасник або представник навчального закладу припустився помилки, є шанс все виправити. Але для цього потрібно буде пройти перереєстрацію.
Для перереєстрації доведеться внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу “Внести зміни” на сайті УЦОЯО. Вхід у сервіс – за номером та пін-кодом сертифіката. Потрібно буде:
оформити нову реєстраційну картку,
повторно сформувати комплект реєстраційних документів,
додати до них раніше одержаний сертифікат.
відправити документи до регіонального центру, як і у випадку першої реєстрації.
Таку можливість УЦОЯО надає з 1 лютого по 9 березня 2022 року після отримання сертифіката ЗНО.
Чому можуть відмовити у реєстрації
Є випадки, коли учаснику можуть відмовити у реєстрації на ЗНО. Це може статися, якщо:
не надати документ(и), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
надати недостовірну інформацію;
подати реєстраційні документи, не маючи права на участь у ЗНО;
відправити реєстраційні документи після дедлайнів;
неналежно оформити необхідні для реєстрації документи.
Ще один варіант – якщо у центрі не можуть створити особливі (спеціальні) умови для складання ЗНО відповідно до медичного висновку. У такому разі учаснику надішлють витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Усунути причини, що стали підставою для ухвалення такого рішення, можна буде до 9 березня 2022 року. Учаснику потрібно буде заново пройти процедуру реєстрації.
Особа, якій відмовлено в реєстрації чи перереєстрації, має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом 14 календарних днів із дня завершення реєстрації. Для цього буде потрібно подати апеляційну заяву до УЦОЯО.
Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у ЗНО, він повинен до 11 квітня 2022 року надіслати до обраного регіонального центру оцінювання якості освіти:
отриманий сертифікат;
заяву про відмову в реєстрації.
Тож під час реєстрації потрібно бути максимально уважним. А після того краще ще кілька разів перевірити, чи все вірно. УЦОЯО дає можливість переєструватись, але і тут треба встигнути до дедлайну.
Платне ЗНО-2022
ЗНО-2022 має одну суттєву новацію – учасники можуть пройти більше тестувань. Однак безкоштовними будуть лише п’ять, за всі наступні доведеться заплатити. В УЦОЯО визначились, що шосте і наступні ЗНО стануть:
у 789 грн – з англійської, німецької, французької, іспанської мов;
у 354 грн – з історії України, фізики, хімії, біології, географії.
Замовити платні тестування потрібно з 4 до 14 березня включно за допомогою спеціального сервісу через інформаційну сторінку учасника ЗНО на сайті УЦОЯО. А переказати гроші – не пізніше 15 березня, зараховані вони мають бути максимум 21 березня. Якщо цього не зробити, пройти додаткове тестування буде неможливо.
Детальніше про платні ЗНО читайте у матеріалі OBOZREVATEL
Платне ЗНО проведуть під час основної сесії одночасно з безкоштовним. Як виняток – під час додаткової сесії, якщо обрані ЗНО припадуть на один день.
Обов’язкові ЗНО та графік
Обов’язкових ЗНО у цьому році для вступу немає. Але є обов’язкові для випуску – зі школи. 11-класники мають скласти обов’язкову державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО з:
української мови;
математики (рівень стандарту);
історії України або іноземної мови
ще одного предмета на вибір.
Ті, хто вже закінчив школу, але хоче пройти тестування, може обирати будь-які предмети. Загалом до ЗНО 2022 їх внесли 11:
українська мова;
українська мова і література;
математика (завдання рівня стандарту);
математика (профільний рівень);
історія України;
біологія;
географія;
фізика;
хімія.
англійська мова;
іспанська мова;
німецька мова;
французька мова.
Графік складання ЗНО-2022 МОН затвердило такий:
фізика – 23 травня;
хімія – 26 травня;
українська мова, українська мова і література – 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
іспанська мова, німецька мова, французька мови – 6 червня;
англійська мова – 7 червня;
історія України – 10 червня;
географія – 14 червня;
біологія – 17 червня.
Коли можна буде завантажити результати свого ЗНО:
до 30 червня 2022 року.
Результати основної сесії ЗНО з усіх предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування.
Шукайте деталі в групі Facebook