Новий штам «Omicron» краще обходить антитіла, сформовані після хвороби, ніж ті, що з’являються завдяки вакцинації.
Про це свідчать результати дослідження медичного факультету Університету Британської Колумбії, яке опублікували у журналі Science, передає Фіртка.
Так, «Omicron» може обходити антитіла як вакцинованих, так і невакцинованих. Проте, у людей, у яких антитіла сформувалися після хвороби, більше шансів захворіти та важче перенести захворювання, ніж у вакцинованих.
«Отримані дані дають можливість розробити ефективніші методи лікування цього варіанта. За допомогою аналізу механізмів, через які вірус проникає в клітини людини, ми зможемо розробити ефективніші способи лікування, які порушують цей процес і нейтралізують вірус», — зазначив автор дослідження доктор Шрірам Субраманіам.
Враховуючи ці дані, вчені підкреслили, що вакцинація є найкращим засобом захисту проти COVID-19 при будь-якому штамі, включаючи й «Omicron».
Нагадаємо, медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
Якими є симптоми штаму «Omicron»
У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, що наразі ще тривають дослідження нового штаму, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих:
нежить (73%);
головний біль (67,5%);
втома (63,5);
чхання (60%);
біль у горлі (59,6%).
Водночас не виявили суттєвої відмінності від симптомів штаму «Delta», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.
Попри те, що симптоми «Omicron» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення нового штаму у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.
При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, своєю чергою, має надати скерування на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.
Шукайте деталі в групі Facebook