Лікар назвав аналіз, який потрібно робити всім хворим на коронавірус

Штам коронавірусу “Дельта” має свої особливості. Лікарі сходяться на думці, що ця мутація підступна та непередбачувана. Тому при неправильному лікуванні є ризик різкого погіршення стану.

Лікар назвав помилку пацієнтів із штамом Дельта – викликає цитокіновий шторм - фото 1

Про те, якої помилки найчастіше припускаються пацієнти, розповів лікар Тарас Жиравецький.

Часто пацієнти концентруються лише на очевидних симптомах (температура, діарея, зникнення нюху, нудота). Проте лікар вважає, що також важливо перевірити результати лабораторних аналізів.

Часто на 7-8 день хвороби пацієнти добре почуваються, у них невисока температура та стабільна сатурація. Через це вони вважають, що хвороба протікає у легкій формі та додаткових аналізів не потрібно.

Аналіз на С-реактивний білок показує, в якому стані перебуває пацієнт насправді. Якщо на 8-й день результат вище 50 одиниць, є привід для занепокоєння. Якщо він 100-150 і вище – терміново потрібно робити КТ, УЗД та лягати до лікарні. Є ризик цитокінового шторму (сильне запалення легень), попереджає лікар.

У такому стані сатурація може різко впасти, а лікування не дасть хорошого результату. В такому випадку лікування вдома неможливе. Необхідні спеціалізовані ліки, кисень та нагляд лікарів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.