Поточна хвиля захворюваності на коронавірус вражає “яскравістю” побічних ефектів. COVID-19 б’є по молоді та дітях, а також може вбивати людей із задавненими медичними проблемами. Але вакциновані не загинуть, навіть якщо захворіють.
Україна втратила дорогоцінний час на вакцинацію, але зараз у нашій країні є великий вибір вакцин для будь-якої категорії людей. Тому, щоб “не грати в рулетку” зі смертельною хворобою, треба щепитися.
Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров. Далі наводимо його пряму мову (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї публікації).
Чому в Україні зростає смертність від коронавірусу?
Перша причина – це те, що поширюється мутований штам, його репродукційне число значно зростає. Одна людина може заразити набагато більше людей, ніж це відбувалося навесні та влітку.
Друга – є особливості перебігу захворювання, коли, наприклад, на початку болить шлунок, виникає діарея, людина відчуває дискомфорт, нездужання, і лише після цього наростає дихальна недостатність і з’являються респіраторні симптоми.
Третя – те, що помічають усі мої колеги, які працюють у стаціонарах, – у пацієнтів із гарною сатурацією, які готуються до виписки, що мають цукровий діабет, а також хронічні захворювання судин, виникають ускладнення, яким не можна запобігти.
Четверта – я також наголошую, що на цьому етапі величезна кількість молодих пацієнтів, які хворіють набагато важче, ніж ми бачили навесні, це люди 30+. І ми вже говоримо, що у віці 30+ є ризики, які через 1-2 тижні ковіду можуть наростати. Це найхарактерніше для Дельти.
Вакцинація – на першому місці
Є дуже багато факторів, що впливають на виживання пацієнта. Скільки йому років, яка стать. Чоловіки вмирають частіше за жінок. Чи пацієнт має зайву вагу, чи є якісь хвороби, які препарати він приймає постійно, чи приймає гормональні препарати, препарати від тиску і т.д.
Однак, якщо вчасно звернутися, я гарантую, що допомога буде надана максимальна – за умови, що є місця і ви вакциновані.
Якщо ви вакциновані, ви 100% виживете. Якщо ні – тут виникає багато факторів ризику. На жаль, не всі вони залежать від медичного працівника та від вас.
Бувають ситуації, коли ми втрачаємо пацієнта через збіг обставин, коли у нього загострюються хвороби. Ковід б’є по найтоншому, по найслабшому місцю. Якщо у вас є якась хронічна хвороба, будьте впевнені, що в період ковіду вона загостриться і ви займатиметеся нею.
Навіщо ця рулетка? Навіщо ризикувати? Навіщо влаштовувати зайвий карнавал непотрібних подій? Тому закликаю всіх вакцинуватись.
Ми змарнували час. Ми мали активно вакцинуватися, коли активно вакцинувався весь світ. І навіть країни, які з нами межують, – Словаччина, Угорщина – мають сьогодні 65-70% вакцинованих.
Зараз не вдасться дуже швидко наздогнати їх, оскільки нашу вакцинальну кампанію ускладнює “червона” зона, яка унеможливлює вакцинацію контактних осіб.
Однак я хотів би закликати всіх українців, які дивляться наш ефір: вакцинуючись, ви не матимете гарантій, щоб не захворіти, проте ви матимете гарантії, що ви не помрете від ковіду і не матимете важкого ураження легень, респіраторного дистрес-синдрому й так далі.
Я хотів би запропонувати вам вакцинацію, а не реанімацію.
Кому яку вакцину краще вибрати?
Якщо у вас є якісь вагання, запитайте сімейного лікаря, лікарів, яких ви знаєте, нехай вони вам порадять, яку вакцину у вашому випадку брати.
У нас є на вибір вакцини CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer, Moderna.
Шукайте деталі в групі Facebook