Кабачки і гарбузи не особливо вибагливі у догляді, але потрібно знати деякі нюанси, щоб зібрати хороший урожай. Найголовніше пам’ятати, що не рекомендується садити гарбуз і кабачки поруч на ділянці. Краще посадити їх або в різних кінцях городу, або зробити між рослинами перегородку.
Полив і удобрення кабачків
Що важливо, так це налагодити режим поливу кабачків і гарбузів. Кабачки слід регулярно прополювати від бур’янів і залишати трохи скошеної трави на грунті. Справа в тому, що коріння у кабачків знаходиться близько до поверхні, і від сильного напору води грунт може розмити і корінці рослини оголяться. Коли припече сонце, то коріння може просто згоріти.
Тому стежте за тим, щоб грунт під кабачками була весь час вологим, а коріння прикритим. Також не варто забувати про різні підкормки. Перший раз удобрювати кабачки слід після появи кількох листків. Для цього приготуйте розчин з азоту і гною. Перший слід розвести в десяти частинах води, другий – в 20. Обидва розчини варто залишити на тиждень, а потім розвести ще десятьма частинами води. Через два-три тижні рослину потрібно удобрити ще раз.
Полив і удобрення гарбузів
Гарбуз необхідно поливати до 10 літрів води під кожен кущ щодня, припинивши поливи повністю за місяць до збирання врожаю. Краще це робити ввечері, після заходу сонця. Ця рослина не здатна вижити в період посухи, тому саджайте гарбуз в тих місцях, де протягом дня є тінь. При поливі забороняється направляти тугий струмінь води з силою, розмиваючи грунт. Це призводить до пошкодження листя і стебел. Тому лити воду необхідно конкретно під кожен кущик. Воду краще брати відстояну.
Що стосується удобрення гарбуза, то протягом усього періоду формування і дозрівання плодів, можна 1-2 рази підгодувати рослини фосфорно-калійними добривами: в 10 л води розчинити 2 столові ложки суперфосфату і 1 столову ложку калійної солі.
Шукайте деталі в групі Facebook